Reprezentantka GUKS Carbo Mistrzynią Europy

Added: 23.11.2020 / Section:
Młodzieżowa reprezentacja Polski w boksie na Mistrzostwach w Budvie fot. fb/Alexas Kubicki

Alexas Kubicki, zawodniczka GUKS Carbo Gliwice, zdobyła złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Budvie. Siedemnastoletnia pięściarka pokonała w finale Rosjankę Anastazję Kirienkę 3:2.

Ważąca niespełna 51 kg Alexas od kilku lat znajduje się w światowej czołówce kobiecego boksu. Podopieczna Martyny Schunke i Henryka Wilka w drodze do finału gładko pokonała Hiszpankę i Estonkę . Reprezentantka GUKS Carbo zaprezentowała twardy i szybki boks, nie dając swoim rywalkom cienia szansy na zdobycie tytułu. Pomimo wielu kontrowersyjnych decyzji sędziowskich reprezentacja Polski zdobyła na MME w Budvie 6 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Co ciekawe wszystkie medale zostały wywalczone przez kobiety.

Tytuł wicemistrzowski wywalczyła Izabela Rozkoszek, uczennica klasy 3au Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach, zawodniczka Gardy Gierałtowice. W drodze do finału pokonała brązową medalistkę Mistrzostw Europy 2019 Ukrainkę Yulie Honcharenko 4-1. W półfinale Iza zwyciężyła w pojedynku z obrończynią tytułu mistrzowskiego, uważaną za główną faworytkę kategorii wagowej 57kg - Rosjankę Alinę Kantemirovą 4-1. W podsumowaniu Mistrzostw Europy Europejska Federacja Boksu Olimpijskiego EUBA uznała Izabelę Rozkoszek za odkrycie Mistrzostw!

na MME w Budvie
Alexas Kubicki (fot. fb/Alexas Kubicki )
 Izabela Rozkoszek
Izabela Rozkoszek (fot. edukacja.gliwice.eu)
na MME w Budvie Alexas Kubicki (fot. fb/Alexas Kubicki )
 Izabela Rozkoszek Izabela Rozkoszek (fot. edukacja.gliwice.eu)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking