Słupiński zostaje w GTK Gliwice

Updated: 17.07.2019 / Section: / print / pdf
gtk Fot. materiały GTK Gliwice

Kolejnym zawodnikiem, który pozostanie w składzie GTK z poprzedniego sezonu jest Dawid Słupiński. Podkoszowy przedłużył umowę na kolejny sezon.

Sezon 2018/19 był dla Dawida Słupińskiego przełomowy. 27-letni zawodnik po latach gry na poziomie I ligi, gdzie był wyróżniająca się postacią, zdecydował się na kolejny krok w swojej karierze i podpisał umowę z GTK Gliwice. Swój debiutancki sezon na parkietach Energa Basket Ligi rozpoczął bez żadnych kompleksów. Solidne występy przeciwko MKS-owi Dąbrowa Górnicza i Stelmetowi Enea BC Zielona Góra pokazały, że zawodnik potrafi rywalizować z tymi, którzy na tym poziomie rozgrywkowym występują od kilku sezonów.

Jak to zwykle bywa w przypadku debiutantów, było też kilka słabszych występów, ale nadal zdarzały się też i bardzo dobre, jak chociażby w zwycięskich meczach z Kingiem Szczecin czy też HydroTruckiem Radom.

- Poprzedni sezon drużynowo oceniam bardzo pozytywnie. Plan postawiony przez prezesa czy trenera został w pełni wykonany. Indywidualnie czuję niedosyt. Miałem pewne sygnały, że jak na pierwszy sezon ze sporą ilością minut poradziłem sobie całkiem nieźle, ale czuję że stać mnie na więcej i to będę chciał pokazać w tym roku - zapewnia Słupiński.

Słupiński poprzednie rozgrywki zakończył występując na parkiecie przez średnio 17 minut, a w tym czasie zdobywał 5.3 punktu, miał 3.0 zbiórki, 1.2 asysty i 0.6 przechwytu na mecz. (GTK/mw)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking