Bokserski finał

Added: 09.12.2021 / Section:
plakat

11 grudnia w hali sportowej przy ul. Jasnej 31 odbędzie się ósmy turniej bokserski – „PZO Boxing Day by GUK S CARBO”. Będą to ostatnie już w tym roku zawody z tego cyklu, podczas których zostaną rozdane puchary i nagrody dla najlepszych pięściarek i bokserów z  poprzednich siedmiu edycji.

Kibicować młodym zawodniczkom i zawodnikom będą znakomitości polskiego boksu. Zaproszenie  przyjęli: Marian Kasprzyk – mistrz Olimpijski z Tokio, Jerzy Rybicki – dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich oraz aktualni mistrzowie Polski: Damian Durkacz i Lidia Fidura. Turniej został tak zorganizowany, aby mogli w nim wziąć udział zarówno początkujący adepci boksu, jak i zaawansowani zawodnicy. – Poziom jest bardzo wysoki, ale i początkujący bokserzy mają  szansę na swój pierwszy krok na ringu. Każdy może się wykazać – mówi Stanisłav Ivano, trener i prezes Boxing Club Ostrava.

W zawodach nie zabraknie medalistów mistrzostw Polski. Na pewno na ringu zobaczymy Jakuba Stępniaka, Sebastian Kawuloka, Oliwię Załuską, a także brązową medalistkę mistrzostw Europy Juniorów – Kingę Rewińską. Swój udział zapowiedzieli również reprezentanci Czech, Słowacji i Niemiec, ale ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację pandemiczną ich udział zostanie potwierdzony tuż przed zawodami. – W ostatniej w tym roku edycji weźmie udział 120 zawodniczek i zawodników. Ze względu na pandemię ograniczyliśmy ich liczbę. Turniej będzie też rozciągnięty w czasie. Pojedynki toczyć się będą na dwóch ringach. Główną walką ma być starcie Lidii Fidury, ale jest problem ze znalezieniem jej rywalki. W Polsce Lidia nie ma sobie równych – tłumaczy Henryk Wilk, wiceprezes GUKS Carbo.

Turniej rozpocznie się 11 grudnia o godzinie 10.30, a zakończenie jest planowane około  godziny 18.00. Wstęp na zawody jest  bezpłatny,ale ze względu na pandemię liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. Transmisja na żywo odbędziesię za pośrednictwem kanałuYT – Bokser.org.

Sponsorem tytularnym cykluzawodów „PZO Boxing Day” dla Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego CARBO jest Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. – Trenerzy GUKS CARBO ciężką pracą, zaangażowaniem i poświęceniem odbudowali w naszym mieście boks jako dyscyplinę sportową. Ogromna liczba dzieci i młodzieży, częstoz trudnych środowisk, ma w tym klubie możliwość  zdobywania osobistych sukcesów w zdrowej, sportowej rywalizacji. Uważam, że to bezcenny wkład w rozwój lokalnej społeczności i tym właśnie kierowało się PZO podejmując decyzję o wsparciu GUKS CARBO – mówi Janusz Marcinów, przewodniczący Rady Nadzorczej PZO  Sp. z o.o. 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking