Aktualności | Mistrzostwa Polski zakończone. Kto wygrał?

Mistrzostwa Polski zakończone. Kto wygrał?

Opublikowane: 04.08.2014 / Sekcja: Miasto  Rozrywka  Życie i styl  Sport

W Gliwicach zakończyły się 88. Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Tenisie. W imprezie wzięło udział ok. 100 zawodników z całej Polski.

Na kortach przy ul. Kosynierów 6 w Gliwicach emocji nie brakowało. Decydujące rozstrzygnięcia zapadły w minioną sobotę (02.08). Publiczność dopisała i zapełniła trybuny kortu centralnego. Przy słonecznej pogodzie i wysokiej temperaturze zawodnicy zafundowali kibicom dwa 3-setowe pojedynki, które stały na wysokim poziomie. Po ich zakończeniu odbyła się uroczysta dekoracja medalistów oraz ceremonia zakończenia mistrzostw.

W finałowym pojedynku singla mężczyzn Igor Bujdo (KS "Górnik" Bytom) pokonał Macieja Smołę (AZS Poznań) w trzech setach: 6:3, 2:6, 6:3. W finale singla kobiet Magdalena Fręch (ŁKT Łódź) pokonała Barbarę Sobaszkiewicz (AZS Poznań) w trzech setach: 6:2, 1:6, 6:1. W miniony piątek (01.08) odbyły się natomiast finałowe mecze par. W finale gry podwójnej mężczyzn Mikołaj Jędruszczak/Wojciech Lutkowski pokonali parę Piotr Barański / Rafał Teurer 6:3, 6:2. W finale debla kobiet para Magdalena Fręch/Zuzanna Maciejewska pokonała parę Aleksandra Buczyńska/Zofia Stanisz 6:3, 6:3. W rozgrywkach mikst para Weronika Domagała/Rafał Teurer sprawili niespodziankę i pokonali wyżej rozstawioną parę Kawa Katarzyna/ Gadomski Piotr 6:4, 7:5. Organizatorzy Mistrzostw Polski wielokrotnie podkreślili doskonałą atmosferę, która panowała na kortach przy ul. Kosynierów. Obiekt, którym na co dzień zarządza Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach okazał się doskonałym miejscem na organizację tak prestiżowego wydarzenia.