Gratulacje dla laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych!

Uaktualniono: 22.06.2020 / Sekcja: / pdf
baner fot. Pixabay

Pod koniec marca 2020 roku zakończył się etap wojewódzki Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych. Młodzi gliwiczanie osiągnęli w nim znakomite wyniki, co jest naprawdę trudnym i ambitnym zadaniem.

Konkursy skierowane są do uczniów wykazujących zainteresowania związane z wybranym przedmiotem. Ich celem jest przede wszystkim rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów. Udział w konkursach nie tylko daje im szansę na rozwijanie uzdolnień i zdobywanie wiedzy, ale także przygotowuje ich do dalszej nauki, stwarza możliwość współzawodnictwa i pozwala na trafne rozpoznawanie własnych możliwości. Wojewódzkie konkursy przedmiotowe, stanowią również świetne narzędzie do promocji szkół i nauczycieli wspierających uzdolnionych uczniów.

- Przyznane wyróżnienia są dla mnie powodem do radości i dumy, ale przede wszystkim dowodem ogromnego zaangażowania, rzetelnej nauki i szczególnego talentu młodych Gliwiczan. Gorąco dziękuję nauczycielom i rodzicom za trud mądrego wychowania, pomoc w rozwijaniu zdolności i motywowanie do nauki  – powiedział Adam Neumann – Prezydent Miasta Gliwice.  - Serdecznie gratuluję wszystkim Laureatom! Talentu i ambicji, niezbędnych w osiąganiu tak wspaniałych wyników. Nauczycielom dziękuję za wytrwałość i zaangażowanie! Rodzicom zaś gratuluję tak wspaniałych dzieci i dziękuję, za zaangażowanie, motywujące słowa zachęty oraz wsparcie w chwilach zwątpienia. Chcę również podziękować opiekunom, nauczycielom, dyrektorom i organizatorom konkursów za profesjonalne przygotowanie i opiekę, szczególnie za dostosowanie do zmieniających się warunków, w których przyszło przeprowadzać poszczególne stopnie konkursów, z zachowaniem priorytetowego w takich momentach dobra dziecka.

Więcej informacji oraz listę laureatów można znaleźć w dziale Edukacja.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking