Aktualności | Znakowanie rowerów w Ostropie

Znakowanie rowerów w Ostropie

Znakowanie rowerów w Ostropie

Opublikowane: 05.08.2019 / Sekcja: Sport 

Kolejna okazja do oznakowania roweru już w czwartek 8 sierpnia, na terenie OSP - Ostropa (ul. Ciesielska). Akcja Straży Miejskiej potrwa od godz. 15.00 do 17.00. Uwaga! Należy mieć przy sobie dowód osobisty.

Co prawda znakowanie nie uchroni przed kradzieżą roweru, ale może umożliwić odzyskanie skradzionego jednośladu.  Na ramie zostanie umieszczony numer ewidencyjny, a dane właściciela wprowadzone zostaną do bazy danych. Ponadto każdy rower otrzyma naklejkę informującą o jego oznakowaniu, a rowerzyści otrzymają elementy odblaskowe poprawiające ich widoczność na drodze.

- W celu oznakowania roweru należy mieć ze sobą dokument tożsamości. W przypadku osób nieletnich pisemne oświadczenie oraz deklarację przystąpienia do znakowania roweru wypełnia prawny opiekun dziecka – przypominają strażnicy miejscy.

Więcej informacji na temat regulaminu akcji oraz druk oświadczenia można znaleźć na stronie internetowej Straży Miejskiej w Gliwicach (www.smgliwice.pl). Dokumenty można również wypełnić na miejscu.