Superstrzelec i nowy środkowy w GTK

Uaktualniono: 09.07.2019 / Sekcja: / pdf
BRANDON TABB- NOWY ZAWODNIK GTK Fot. materiały GTK Gliwice

Wicemistrz ligi duńskiej Brandon Tabb oraz mierzący 208 cm Joe Furstinger, który w ostatnim sezonie grał w składzie macedońskiego Gostivar 2015 to nowi zawodnicy GTK Gliwice. Drużyna wzmocniła się o nowego środkowego i rzucającego.

Joe Furstinger gra na pozycji środkowego. W ostatnim sezonie reprezentował  macedoński Gostivar 2015, średnio zdobywał 16.5 punktu, zbierał 7.5 piłki, asystował 2.0 razy i blokował 1.1 na mecz. Z miejsca stał się czołową postacią tej drużyny, która głównie dzięki niemu zdołała dojść do półfinału play-off rozgrywek.

Brandon Tabb to z kolei świetny strzelec, na którego stawia w tym sezonie trener Paweł Turkiewicz. Ostatnio grał w Horsens IC i zdobył ze swoją drużyną tytuł wicemistrza ligi duńskiej. Był najlepszym strzelcem zespołu ze średnią 16.6 punktu, zbierał 3.5 piłki oraz miał 1.6 asysty na meczu.

Tabb w sezonie 2018/19  średnio zdobywał 16.5 punktu (4. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców całej ligi), zbierał 7.5 piłki (6. miejsce w klasyfikacji najlepiej zbierających w całej lidze), asystował 2.0 razy i blokował 1.1 na mecz (4. miejsce w klasyfikacji najlepiej blokujących w całej lidze).

nowy zawodnik gtk
Fot. materiały GTK Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking