Aktualności | Sukces szpadzistów Piasta w Mistrzostwach Polski

Sukces szpadzistów Piasta w Mistrzostwach Polski

Opublikowane: 16.05.2016 / Sekcja: Sport

14‒15 maja w Gliwicach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski seniorów w szermierce. Brązowy medal wywalczył Marcel Baś, a I i II drużyna Piasta stanęły na drugim i trzecim stopniu podium w turnieju drużynowym.

W ubiegłorocznym turnieju triumfował Mateusz Nycz – wywalczył złoty medal. Tym razem najwyżej notowanym szermierzem Piasta był Marcel Baś, który ukończył zawody na trzecim miejscu. Najlepszy okazał się Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków).

W kategorii kobiet złoty medal zdobyła Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa). Najlepszą gliwiczanką była Karolina Mazanek z Muszkietera Gliwice – zajęła 12. miejsce.

W turnieju drużynowym dużą niespodziankę sprawili kibicom szpadziści Piasta, I i II drużyna zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. To świetny wynik gliwickich szermierzy. AZS AWF Kraków zajął pierwsze miejsce. W drużynowej kategorii kobiet zwyciężył AZS AWF Katowice. (mm)