Aktualności | Nie wyszło z Jokerem

Nie wyszło z Jokerem

Opublikowane: 14.02.2017 / Sekcja: Sport

Siatkarki AZS Gliwice wróciły ze Świecia z jednym punktem. W meczu 20. kolejki o mistrzostwo I ligi kobiet Akademiczki uległy Jokerowi 2:3. Następny mecz Akademiczek już w środę (15 lutego) w Gliwicach!

Jak podkreślają szkoleniowcy AZS wynik można uznać za niezły, bo Joker to aktualnie trzecia drużyna zaplecza Orlen Ligi, a po porażce Akademiczek z Wisłą Warszawa (0:3) były obawy co do formy gliwiczanek.

Spotkanie zaczęło się jednak bardzo pomyślnie dla podopiecznych Wojciecha Czapli. Dzięki dynamicznej i skutecznej grze zespół AZS wygrał pierwszego seta 25:22. W drugiej odsłonie zdecydowanie lepsze okazały się gospodynie, wygrywając 25:12. W trzecim secie gliwiczanki starały się zmniejszyć dystans do Jokera, ale mimo odważnej gry uległy 20:25. Nie poddały się jednak i w czwartej odsłonie nawiązały walkę jak równy z równym, wygrywając 25:22. O zwycięstwie miał więc zadecydować tie-break.

Zawodniczki AZS niespodziewanie zaczęły prowadzić (8:4) i wydawało się, że kontrolują sytuację na parkiecie. Joker walczył jednak do końca. Dzięki energicznym i dokładnym zagrywkom zaczął zdobywać coraz więcej punktów. Ostateczny wynik to 3:2 dla zespołu ze Świecia.

Następny mecz siatkarki z Gliwic rozegrają 15 lutego na własnym parkiecie w Nowej Hali Ośrodka Sportu przy ul. Kaszubskiej 28. Ich przeciwnikiem będą Karpaty Krosno. Spotkanie ropocznie się o godzinie 18.00. (pm)