Aktualności | Ciężki bój o zwycięstwo

Ciężki bój o zwycięstwo

Opublikowane: 30.01.2017 / Sekcja: Sport

Siatkarki AZS Gliwice, po pełnym napięć spotkaniu wyjazdowym, pokonały zawodniczki NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:2. Maja Szczepańska rozegrała jeden ze swoich lepszych meczy.

Mimo, że NOSiR  to teoretycznie najsłabszy zespół I ligi kobiet (z dorobkiem 6 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli), gliwiczanki miały sporo problemów z pokonaniem go. Początkowo Akademiczki przegrywały 4:6, ale po dobrych zagrywkach Anny Grzechnik oraz błędach siatkarek Nowego Dworu, podopieczne Wojciecha Czapli szybko wysunęły się na prowadzenie. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem  AZS Gliwice  25:21.

Kolejne części spotkania (zwłaszcza trzeci set) był pechowy dla gliwiczanek. Zdarzało się, że gospodynie prowadziły bardzo wysoko, nawet sześcioma punktami. Nerwy, a także sporo błędów popełnionych przez przyjezdne spowodowały, że trzecia i czwarta odsłona należała do NOSiR. O zwycięstwie miał więc miał zadecydować tie-break.

Początek piątej odsłony był fatalny dla gliwiczanek. Gdy gospodynie prowadziły 7:4, wydawać by się mogło, że mają zwycięstwo w kieszeni. Na szczęście, dzięki m.in. Szczepańskiej, która poderwała koleżanki do szybkiej gry, Akademiczki wyrównały, a w emocjonującej końcówce wygrały tę partię 16:14. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Następne spotkanie gliwiczanki rozegrają 8 lutego. Zmierzą się z Wisłą Warszawa. (pm)