Filmowe ferie w Amoku

Dodano: 05.01.2017 / Sekcja:
dziecko

fot. Asier_Relampagoestudio/Freepik (www.freepik.com)

Zbliżają się wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie, a z nimi – Filmowe Zimowisko. W kinie Amok zaplanowano projekcje najlepszych animacji i filmów aktorskich dla młodych widzów, a także specjalne warsztaty poświęcone X muzie.

W tym roku uczniowie w województwie śląskim rozpoczną ferie już w pierwszej turze – 16 stycznia. Jak je spędzą? Jedna z propozycji to Filmowe Zimowisko w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3). Od 14 do 29 stycznia zaplanowano ciekawe warsztaty, podczas których dzieci i młodzież zostaną wprowadzeni do świata ruchomych obrazów, i – oczywiście – seanse filmowe.

Za dobór tytułów, które gliwickie kino wyświetli w ramach Filmowego Zimowiska, odpowiada między innymi ekipa Festiwalu Kino Dzieci. Najmłodsi miłośnicy X muzy zobaczą m.in. przygodowy film familijny „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” oraz Disneyowską animację „Vaiana: Skarb oceanu”. W programie jest też specjalny pokaz filmu „Za niebieskimi drzwiami”, opartego na prozie Marcina Szczygielskiego pod tym samym tytułem. Reżyser Mariusz Palej spotka się z widzami i opowie o pracy nad filmem, który uznano za jedną z najlepszych ekranizacji lektur szkolnych w ostatnich latach.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak powstaje muzyka do filmu i jaką odgrywa w nim rolę. Mali muzycy samodzielnie spróbują udźwiękowić film, korzystając z najróżniejszych instrumentów perkusyjnych. Do dyspozycji dzieci i rodziców będą djembe, conga, bongosy, shakery, a nawet bum bum rurki. Ci, którzy od tworzenia muzyki wolą oglądanie filmowych klasyków, powinni wybrać zajęcia inspirowane ikoną kina niemego – Charliem Chaplinem. Zamiast walić w bębny, będzie można nauczyć się chodzić jak słynny komik. Kto wie, może z wykorzystaniem laseczki i melonika uda się znaleźć swój własny, charakterystyczny krok?

Szczegółowe informacje na temat programu Filmowego Zimowiska są dostępne na stronie internetowej www.amok.gliwice.pl. Rezerwacje prowadzone są w biurze kina pod nr. tel. 32/238-25-01 i adresem e-mail biuro@amok.gliwice.pl.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking