Wodny plac zabaw już niebawem

Dodano: 26.01.2022 / Sekcja:
wizualizacja

Gliwicka firma MWM Sp. z o. o. wybuduje wodny plac zabaw w parku Chopina – Miejski Zarząd Usług Komunalnych zawarł umowę z wykonawcą. Nowa atrakcja dla gliwiczan będzie kosztować niemal 2,6 mln zł. Powinna być gotowa jeszcze przed wakacjami.

Wodnego placu zabaw w gliwickim parku jeszcze nie było. To nowość, która z pewnością przyciągnie wielu małych i większych miłośników zabaw w wodzie. Z kolorowych wodotrysków, brodzików i urządzeń do beztroskiej zabawy będzie można korzystać przy Domku Ogrodnika w lubianym przez gliwiczan parku Chopina. Plac powstanie na niezadrzewionej przestrzeni, zatem żadne drzewo nie zostanie wycięte.

Przypominamy, że wodny plac zabaw wyposażony będzie w tryskający wodą tunel z kręgów, dwa urządzenia typu „pączek”, kwiat stokrotka, dwie palmy, liść, drzewko, wiaderka, parasol, armatka, dysze i kolorowe prysznice. Urządzenia zabawowe na placu o powierzchni 104 m2 będą ogrodzone niskim murkiem, który służył będzie także jako miejsce do siedzenia. Na plac zabaw będzie można wejść przez oznakowane i wyłożone płytami antypoślizgowymi brodziki przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach oraz osób niewidomych. Przy brodzikach będą zamontowane prysznice zewnętrzne. Poza kolorowymi wodotryskami, do dyspozycji miłośników zabawy w wodzie na świeżym powietrzu będą przebieralnie, leżaki obrotowe i parkingi rowerowe. W podpiwniczonym budynku technologicznym znajdą się także sanitariaty: damski, męski i dla osób niepełnosprawnych. Teren zostanie obsiany trawą oraz oświetlony.

Woda na placu zabaw będzie filtrowana i dezynfekowana, a jej temperatura będzie wynosić 26 st. C. Inwestycja ma kosztować 2 590 860,93 zł i zostanie sfinansowana z miejskiego budżetu. Wizualizacje placu zabaw przygotowała pracownia Architektoniczno-Urbanistyczna A3 Agnieszka Romanowska-Tarczyńska.

W związku z inwestycją do odwołania niedostępny będzie plac zabaw dla dzieci w parku Chopina. (mf)

 

wizualizacja 2
wizualizacja 3
wizualizacja 2
wizualizacja 3

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking