Aktualności | W trosce o rowerzystów

W trosce o rowerzystów

W trosce o rowerzystów

Opublikowane: 11.01.2022 / Sekcja: Miasto 

Rozwój infrastruktury rowerowej i zachęcenie gliwiczan do ekologicznego i ekonomicznego przemieszczania się po mieście to jeden z priorytetów kierownictwa miasta. Zastępca prezydenta Gliwic Mariusz Śpiewok systematycznie spotyka się z przedstawicielami Gliwickiej Rady Rowerowej, by omówić zarówno bieżące i najważniejsze dla rowerzystów kwestie, jak również plany na przyszłość, także w zakresie rozbudowy infrastruktury.

W poniedziałek, 10 stycznia w Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne spotkanie zastępcy prezydenta Gliwic Mariusza Śpiewoka oraz przedstawicieli wydziałów zajmujących się rozwojem infrastruktury rowerowej z Gliwicką Radą Rowerową.
Dyskutowano o rozbudowie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gliwic w odniesieniu do przebiegów głównych tras rowerowych. Poruszono też kwestię możliwych do przeprowadzenia w latach 2023-2028 inwestycji rowerowych oraz ograniczenia ruchu samochodowego w Śródmieściu, w szczególności na ulicach: Dworcowej, Wrocławskiej, Częstochowskiej i Konarskiego. Na zakończenie poruszono kwestię zwiększenia aktywności gliwickich placówek oświatowych na rzecz promocji ruchu rowerowego i hulajnogowego wśród najmłodszych gliwiczan oraz budowy przyszkolnych wiat rowerowych i ustawienia stojaków na jednoślady. Przedstawione propozycje zostaną przeanalizowane. (mf)