W drodze do kariery

Dodano: 13.04.2021 / Sekcja:
baner

Targi pracy, rozmowy kwalifikacyjne, konferencje i panele dyskusyjne – 21 i 22 kwietnia odbędzie się kolejna odsłona Open Career Days, wydarzenia integrującego środowisko akademickie, studenckie i gospodarcze. To wyjątkowa okazja do nawiązania kontaktów i znalezienia zatrudnienia. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Open Career Days to ogólnowydziałowe targi pracy połączone z konferencjami oraz panelami dyskusyjnymi prowadzonymi przez przedstawicieli firm. W tym roku, ze względu na pandemię Open Career Days odbędzie się w formie online, z wykorzystaniem platformy hopin.com.
21 kwietnia odbędą się targi pracy, podczas których będzie możliwość przeprowadzenia rozmowy z ewentualnym pracodawcą, będzie tez możliwość przesłania swojego CV.
22 kwietnia będzie można wziąć udział w licznych konferencjach umożliwiających uzupełnienie wiedzy zdobytej na studiach oraz zorientowanie się w obecnej sytuacji na rynku pracy. Spotkania będą również okazją do zadania pytań specjalistom z branży.
Przygotowano cztery obszary spotkań:
•    stage  (główne przemówienia, promocyjne wideoklipy oraz konkursy);
•    sessions (konferencje, panele dyskusyjne oraz warsztaty);
•    networking (próbne rozmowy kwalifikacyjne);
•    expo-stoiska dla firm-wystawców, ze stoiskami na żywo.
Lata doświadczeń pokazały potrzebę kontaktu pomiędzy studentami i pracodawcami już na etapie studiów. Najważniejszym aspektem jest zapewnienie zarówno przedstawicielom firm, jak i studentom swobodnego kontaktu również w czasach, w których jest on utrudniony. Od dekady z powodzeniem organizujemy Open Career Days. Tego typu spotkania integrują środowisko akademickie, studenckie i gospodarcze – mówi Klaudia Janecka, organizator wydarzenia.
Organizatorem jest Stowarzyszenie Studentów Best Gliwice. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej https://ocd.bestgliwice.pl/. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking