Urząd czynny w sobotę 7 grudnia

Uaktualniono: 26.11.2019 / Sekcja: / pdf
Budynek Urzędu Miejskiego w Gliwicach Fot. Z.Daniec/UM Gliwice

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zmieni się organizacja pracy w Urzędzie Miejskim i jednostkach. Będą one czynne w sobotę 7 grudnia, a zamknięte we wtorek 24 grudnia, w wigilię Bożego Narodzenia.

Urząd Miejski w Gliwicach wyjątkowo będzie czynny w sobotę 7 grudnia. Tego dnia sprawy przy ul. Zwycięstwa 21 oraz Jasnej 31a będzie można załatwić od godz. 8.00 do 16.00. Nieczynny jednak będzie działający w UM Terenowy Punkt Paszportowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

7 grudnia czynne będą też: Zarząd Dróg Miejskich (od godz. 7.30 do 15.30), Miejski Zarząd Usług Komunalnych (od godz. 7.00 do 15.00), Zakład Gospodarki Mieszkaniowej (od godz. 7.30 do 15.30) oraz Ośrodek Pomocy Społecznej (klienci będą przyjmowani do godz. 14.00, ale kasa będzie nieczynna), Powiatowy Urząd Pracy (od godz. 7.30 do 15.30). Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej będą tego dnia pracowały zgodnie z obowiązującym w placówkach harmonogramem.

Pracująca sobota ma związek z tym, że 24 grudnia, w wigilię Bożego Narodzenia, Urząd Miejski w Gliwicach, w tym również Terenowy Punkt Paszportowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i kasy Urzędu Miejskiego w Gliwicach, będą zamknięte.

W sprawach związanych ze zgłoszeniem zgonu wszelkie formalności można załatwiać w zakładzie pogrzebowym i u administratora cmentarza, a zgłoszenia zgonu dokonać w piątek 27 grudnia w godzinach od 8.00 do 15.00. W sprawach związanych ze zgłoszeniem zgonu można działać osobiście lub przez pełnomocnika (wzór pełnomocnictwa można pobrać w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Wystarczy na stronie www.bip.gliwice.eu wybrać zakładkę Wirtualne Biuro Obsługi, a następnie Formularze do pobrania. Wzór pełnomocnictwa znajduje się na samym końcu listy).

24 grudnia nieczynne będą też PUP, ZDM, ZGM, OPS i MZUK oraz wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking