Aktualności | Toril, Mosór, Munoz – nowi zawodnicy Piasta Gliwice

Toril, Mosór, Munoz – nowi zawodnicy Piasta Gliwice

Toril, Mosór, Munoz – nowi zawodnicy Piasta Gliwice

Opublikowane: 10.06.2021 / Sekcja: Miasto 

Alberto Toril, Ariel Mosór i Miguel Munoz zasilili w ostatnim czasie szeregi Piasta Gliwice. Kontrakty dwóch pierwszych zawodników obowiązują do 30 czerwca 2024 roku. Umowa Munoza wiąże go z Niebiesko-Czerwonymi przez 2 lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Alberto Toril (24 lata) to środkowy napastnik, który może też grać na lewym skrzydle. W zakończonym niedawno sezonie w barwach Realu Murcia rozegrał 20 meczów, w których zdobył dziewięć bramek. W przeszłości długo był związany z RCD Mallorca, która wypożyczała go do takich klubów jak Sestao River czy Area Club.

18-letni Ariel Mosór to obrońca mający za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach narodowych. Grał w kadrach Biało-Czerwonych od U-15 do U-19. Powoływany był również do zespołu do lat 21, gdzie czeka jeszcze na swój premierowy mecz. Urodził się w Katowicach, ale swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Unii Warszawa. W 2018 roku przeszedł do Legii, gdzie występował w zespołach młodzieżowych i drugiej drużynie Wojskowych. W 2020 roku wystąpił w dwóch spotkaniach Ekstraklasy.

Transfer Ariela to inwestycja na lata. To zdolny chłopak z niezłymi warunkami fizycznymi. W Piaście Gliwice ma się od kogo uczyć i jestem pewny, że w niedługim czasie będziemy się cieszyć z pozytywnych efektów jego pracy – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Miguel Munoz (24 lata) jest środkowym obrońcą. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespołach młodzieżowych Deportivo La Coruna. Następnie reprezentował barwy takich klubów jak: Silva SD, Deportivo Alaves B, UD Sanse, AD Union Adame czy Realu Murcia. W zakończonym niedawno sezonie zanotował 21 występów na poziomie Segunda Division B. 

Miguel jest wszechstronnie grającym obrońcą, który może występować zarówno na lewej, jak i prawej stronie środka obrony. Jest stosunkowo młody i wierzymy, że w naszym zespole zrobi krok do przodu i jeszcze bardziej się rozwinie, co będzie korzyścią dla obu stron. Z pewnością podniesie konkurencję w formacji defensywnej – ocenił Bogdan Wilk. 

Biuro Prasowe GKS Piast SA