Aktualności | Remis z Pogonią

Remis z Pogonią

Opublikowane: 02.05.2023 / Sekcja: Miasto  Sport

W sobotnim meczu 30. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (29 kwietnia) Piast Gliwice zremisował na swoim stadionie z Pogonią Szczecin 0:0. Dla Niebiesko-Czerwonych było to dziewiąte spotkanie bez porażki z rzędu.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Obie drużyny potrafiły stworzyć sobie sytuacje, ale żadna z nich nie zdołała trafić do siatki. Więcej strzałów oddali podopieczni Aleksandara Vukovicia, ale brakowało celności. W bramce Piasta dobrze dysponowany był František Plach, który obronił między innymi groźne uderzenie Kamila Grosickiego.

Druga połowa mogła rozpocząć się od mocnego uderzenia Niebiesko-Czerwonych, którzy stworzyli sobie dwie okazje zaraz po wznowieniu gry. Niestety żadna z nich nie została wykorzystana. W dalszym fragmencie delikatnie do głosu doszli goście, ale gliwiczanie dobrze bronili i nie dopuszczali swoich rywali do klarownych sytuacji.