Aktualności | Półkolonie z harcerzami

Półkolonie z harcerzami

Półkolonie z harcerzami

Opublikowane: 14.02.2018 / Sekcja: Miasto 

W drugim tygodniu ferii zimowych harcerze z 6 Szczepu Pangea pokazali dzieciakom z Szobiszowic jak można aktywnie spędzić wolny czas w mieście.

Harcerskie półkolonie odbywały się od 5 do 9 lutego, w godzinach 8.00 do 16.00. Atrakcji było całkiem sporo! Dzieciaki miały okazję m.in zwiedzić palmiarnię, Teatr Miejski w Gliwicach czy kopalnię Guido. Odbywały się sportowe zajęcia na hali sportowej i basenie. Chętni brali udział w zorganizowanych zajęciach plastycznych, na których można było popisać się swoją kreatywnością i stworzyć kartonowe forty zamków oraz kukiełki do przedstawienia pacynkowego. Ponadto podczas zajęć z podstaw udzielania pierwszej pomocy, młodzi mieszkańcy Szobiszowic dowiedzieli się jak należy się zachować się w przypadku bycia świadkiem wypadku. Półkolonie zakończyły się wielkim balem przebierańców z konkursami i nagrodami.

- Dzieci z Szobiszowic rzadko wyjeżdżają na obozy, kolonie. Postanowiliśmy zawalczyć o ich „zimowe wakacje”, dodatkowo wspierając szkołę z którą współpracujemy podczas śródrocznej pracy – mówi komendantka akcji, phm. Małgorzata Socha

Półkolonie były organizowane przez 6 Szczep Harcerski „Pangea” i Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej przy współpracy z dyrektor SP nr 20, a współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Gliwice.