Młodzi pływacy na start!

Dodano: 11.12.2020 / Sekcja:
baner

Rozpoczyna się wielka trzydniowa impreza pływacka Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów. O medale Mistrzostw Polski w 40 konkurencjach  powalczy na basenie Olimpijczyk ponad 300 młodych zawodników. Patronat nad zawodami objął Prezydent Gliwic Adam Neumann.

Do Gliwic powracają Mistrzostwa Polski Juniorów, jedna z ważniejszych mistrzowskich imprez pływackich rozgrywanych dla młodych zawodników. Wydarzenie rozpocznie się dziś na pływalni Olimpijczyk na Koperniku i potrwa do niedzieli 13 grudnia. Weźmie w nim udział ponad 300 szesnastoletnich pływaków  z ponad 100 klubów z całej Polski.

Dzięki współpracy z Miastem, mimo trudnej sytuacji udało nam się zapewnić bardzo dobre warunki naszym zawodnikom. Szkoda, że nie będziemy mogli liczyć na wsparcie kibiców, ale liczymy że będą z nami podczas popołudniowo-wieczornych finałów przed monitorami komputerów i telewizorów – mówi Mirosław Witkowski, prezes Klubu Pływackiego "Sikret" Gliwice.

Ze względu na epidemię zawody odbędą się bez udziału publiczności, ale organizatorzy zadbali o profesjonalną transmisję internetową LIVE do której linki można znaleźć na stronie www.megatiming.pl. Zawody rozpoczną się o godz. 8.30, finały zaplanowano na godz. 16.00.

Organizatorami wydarzenia na zlecenie Polskiego Związku Pływackiego są: Śląski Okręgowy Związek Pływacki, Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach oraz klub pływacki SIKRET Gliwice.

Pływackie imprezy rangi mistrzowskiej odbywają się w Gliwicach regularnie od 2010 roku. W sumie przez 11 lat w Olimpijczyku odbyło sie niemalze 30 imprez mistrzowskich krajowych i międzynarodowych, włącznie z Pucharem Świata w pływaniu w płetwach.  (mf)

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking