Aktualności | Mamy serce!

Mamy serce!

Mamy serce!

Opublikowane: 21.06.2021 / Sekcja: Miasto 

Dzięki wspólnej inicjatywie miasta oraz Fundacji Różyczka, na skwerze Doncaster za Urzędem Miejskim stanął czerwony kosz, w kształcie serca, na plastikowe nakrętki. Dochód z ich sprzedaży będzie wspierał podopiecznych fundacji. Nakręćmy się na pomaganie!

Tego typu zbiórki pomogły już wielu potrzebującym, ponieważ dzięki relatywnie niedużemu zaangażowaniu darczyńców pozwalają osiągać wymierne efekty. Dlatego miasto chętnie wyszło z inicjatywą ustawienia pojemnika na nakrętki, do której przyłączyła się Fundacja Różyczka. Zachęcam wszystkich gliwiczan do częstego „zasilania” serca na skwerze Doncaster. W ten prosty sposób chronimy środowisko i jednocześnie pomagamy – mówi Ewa Weber, zastępca prezydenta Gliwic.
Pojemnik został sfinansowany z budżetu miasta, natomiast jego opróżnianiem oraz przekazywaniem nakrętek do punktu skupu zajmą się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza”. „Obsługa” serca zostanie włączona w działania programów rehabilitacyjnych dwóch pracowni WTZ „Tęcza” – Ogrodnictwa i Ochrony Środowiska oraz Aktywizacji Zawodowej. Uczestnicy warsztatów będą mogli w praktyce poznać znaczenie selektywnej zbiórki odpadów oraz możliwości powtórnego ich wykorzystania. Zajęcia związane z „sercem” pomogą w nauce planowania i organizacji pracy oraz terminowego wywiązywania się z konkretnych obowiązków. Dochód ze zbiórki i sprzedaży nakrętek zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji. Celem akcji jest pomoc osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom.
- Zapraszamy i zachęcamy do zbiórki nakrętek, warto! Plastikowe nakrętki przerabiane są w procesie recyklingu na granulat, z którego następnie powstają m. in. wiadra budowlane, doniczki czy łopatki. To cenny surowiec, a dla naszych podopiecznych szansa na sfinansowanie kosztownej rehabilitacji czy specjalistycznego sprzętu – mówi Dorota Soilam, prezes zarządu Fundacji Różyczka.
Fundacja Różyczka od lat współpracuje z Miastem Gliwice, m.in. zapewnia wsparcie i rehabilitację osobom z niepełnosprawnościami prowadząc od 2016 r. Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza”. Fundacja organizuje kiermasze, sprzedaż własnoręcznie przygotowanych przez uczestników WTZ przedmiotów na rzecz potrzebujących osób niepełnosprawnych i uczestniczy w licznych akcjach charytatywnych. (mf)

 

 

akcja nakrętkowa Pojemnik na nakrętki w kształcie serca