Kilometry dla Filipa

Uaktualniono: 16.05.2018 / Sekcja: / drukuj / pdf
klub rowerowy

Fot. mat. organizatorów

700 km w 9 dni. Z takim wyzwaniem zmierzy się 8 uczniów ze Szkoły Podstawowej 21. Zamierzają przejechać na rowerach z Gliwic do Międzyzdrojów i pomóc w ten sposób koledze.

Sprzed szkoły w Sośnicy uczniowie ze Szkolnego Klubu 80 Rowerów wyruszą w sobotę 26 maja. Trasa będzie wiodła przez Kluczbork, Zduny, Poznań, Czarnków, Wałcz, Połczyn Zdrój i Kołobrzeg. Dziewiątego dnia wjadą do Międzyzdrojów. W ciągu pierwszych trzech dni będą pedałować po sto kilometrów dziennie, później od 50 do 90 km. To spory wyczyn dla tak młodych ludzi, jednak młodzież z SP 21 zupełnie się tym nie zraża, przeciwnie – czuje podróżniczą ekscytację i radość, że akcją „Kręcimy kilometry dla Filipa – prostujemy autyzm” pomogą 8-letniemu Filipowi i innym osobom zmagającym się z autyzmem.

Akcja ma wymiar społeczny. Chcemy zwrócić uwagę na problem z którym na co dzień walczy blisko 30 tys. osób w Polsce, zmagających ze spektrum autyzmu. Naszym celem jest pomoc w przełamywaniu barier i zachęcenie osób autystycznych do aktywności. Jesteśmy szkołą integracyjną, również mamy uczniów borykających się ze spektrum autyzmu. Dlatego wyjazd jest dla nas formą integracji – tak jak oni będziemy zmagać się z przeciwnościami, w naszym przypadku ze zmęczeniem, wiatrem czy deszczem  –  mówi Anna Guzek, koordynator akcji, nauczyciel w SP nr 21 i opiekun istniejącego od 2014 r. klubu 80 Rowerów.

Rowerzyści powrócą do domów 3 czerwca. (mf)

dla Filipa
Fot. mat. organizatorów
Grupa Rowerowa
Fot. mat. organizatorów
Grupa Rowerowa 2
Fot. mat. organizatorów

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking