I Finał Mini Mat@ndo 2019

Uaktualniono: 18.03.2019 / Sekcja: / pdf
matando Fot. materiały ŚSM

Przed nami finał pierwszego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Mini Mat@ndo. 22 marca o tytuł mistrzów matematyki powalczy 15 drużyn gimnazjalnych i 15 ze szkół podstawowych z województwa śląskiego.

Eliminacje do konkursu odbyły się 7 i 8 marca. Zmagali się w nich najlepsi ścisłowcy z ponad 250 szkół z regionu. Kto zostanie mistrzem Mini Mat@ndo? Dowiemy się w piątek, 22 marca. W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach uczniowie będą  rozwiązywać godzinny test finałowy. Każdy trzyosobowy zespół będzie musiał  rozwiązać 10 zadań matematycznych zgodnych z podstawą programową. Trzy najlepsze drużyny z podstawówki i gimnazjum otrzymają atrakcyjne nagrody. Konkurs jest skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz trzeciej klas gimnazjum.

Organizatorami wydarzenia są Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o., Miasto Gliwice, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach. Fundatorami nagród są: firma Euvic Sp. z o.o , Infinite Dreams Sp. z o.o. ,Helion S.A., Nowik Sp.J. oraz salon ZENonVR Gliwice. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezes Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Rektora Politechniki Śląskiej.  (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking