Gliwiccy bohaterowie

Dodano: 06.12.2021 / Sekcja:
baner

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Również w Gliwicach nie brakuje ludzi wielkiego serca, którzy chętnie i bezinteresownie pomagają innym. Zasługi wolontariuszy są nieocenione – niosą pomoc nie oczekując niczego w zamian, a najlepszą zapłatą dla nich jest uśmiech na twarzy osób obdarowywanych ich czasem i uwagą.  Wszystkim Wolontariuszom serdecznie dziękujemy i życzymy satysfakcji płynącej z niesienia pomocy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w piątek, 10 grudnia, na gliwickim Rynku odbędzie się wspólne świętowanie – dla wolontariuszy i mieszkańców Gliwic przygotowano wiele atrakcji.
O godz. 16.00 na Rynku, przy wejściu do Ratusza stanie namiotowa scena, na której swoje działania zaprezentują niektóre gliwickie organizacje pozarządowe. Będzie to okazja do poznania różnych obliczy gliwickiego wolontariatu, a także do spotkania ludzi na co dzień działających w stowarzyszeniach i fundacjach.
Zaprezentują się m.in.: Fundacja „Nasza Scena”, zajmującą się działalnością muzyczno-charytatywną, która zaangażuje uczestników do wspólnego śpiewania, Fundacja Po Prostu Da Się (zajmująca się włączaniem wykluczonych środowisk w dostępność kultury), Stowarzyszenie Gliwickich Fotografów Światło-Czuli, które zorganizuje warsztaty fotograficzne oraz Klub Sportów Łączności, który zaprosi przechodniów do nawiązania łączności poprzez własną radiostację. Ponadto poznamy wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Podajmy-Sobie-Ręce” wspierającego osoby i rodziny osób z niepełnosprawnościami. Podczas wydarzenia członkowie organizacji uwrażliwią mieszkańców na zagadnienie niepełnosprawności poprzez udostępnienie wózków inwalidzkich dla osób, które będą chciały „wejść w buty osób z niepełnosprawnościami”. Zaprezentuje się też Fundacja „Aktywnie Zakręceni FIS” działająca na rzecz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji (podczas wydarzenia będziemy mogli zobaczyć pokaz taneczny na wózkach inwalidzkich podopiecznych fundacji), grupa nieformalna „Dobry Hałas – Moc Rytmów”, produkująca bębniarskie dźwięki prosto z serca, Stowarzyszenie GTW Gliwice działające na wszystkich frontach kultury i sportu, a także Gliwickie Stowarzyszenie Taneczno-Sportowe Szok, które z pewnością roztańczy mieszkańców Gliwic.
Na gliwickim Rynku pojawi się też stoisko pracowników Centrum 3.0, którzy chętnie opowiedzą o możliwościach wolontariatu w Gliwicach, a zainteresowani będą mieli możliwość podpisania porozumienia wolontariackiego. Całość dopełni występ Teatru Ognia NAM-TARA, który przedstawi niezwykłe laserowe show. Będzie dobra muzyka i gorąca atmosfera! (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking