Aktualności | Emocje i Indie

Emocje i Indie

Opublikowane: 02.11.2010 / Sekcja: Miasto  Kultura 

W Galerii „Perkoz” działającej przy filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Perkoza 12) będzie można oglądać wystawę fotografii Bożeny Nitki „W poszukiwaniu emocji”.

– Fotografia to moja wielka miłość i pasja. To mój świat, a to czego nie potrafię wyrazić słowami często ujawniam w kadrach. Tak jest z emocjami. Nie ważne złe czy dobre, ważne by były prawdziwe – mówi autorka. Wernisaż rozpocznie się 3 listopada o godzinie 17.00. Wystawa będzie czynna do końca listopada.
Z kolei w Galerii „9” przy filii nr 9 MBP (ul. Czwartaków 18) od 5 listopada do końca roku będą prezentowane zdjęcia Marka Lalki – fotografa, nauczyciela, pracownika Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ekspozycję „India Story“ tworzą czarno-białe prace wykonane techniką klasyczną. Są to migawki z Indii Północnych – aktualne, a pomimo to zdają się ponadczasowe. Ich istotą jest refleksja wokół banalnych z pozoru zdarzeń, spostrzeżeń czy odczuć. Te składają się na doznanie kontaktu z otaczającą rzeczywistością i oswojenie obcości. (bom)
Informacje: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, tel. 32/238-26-24