Aktualności | Cenne doświadczenie do zdobycia

Cenne doświadczenie do zdobycia

Cenne doświadczenie do zdobycia

Opublikowane: 09.12.2015 / Sekcja: Miasto 

Gliwicka firma Future Processing zdobyła I wyróżnienie w konkursie Praktykodawca Roku 2015 Województwa Śląskiego. To najwyższe miejsce wśród wszystkich firm z branży IT za program praktyk studenckich.

W konkursie wzięły udział 42 firmy ze Śląska.

Firmy biorące udział w konkursie musiały wypełnić ankiety, w których przedstawiły informacje na temat swoich programów praktyk. Pod uwagę brano m.in. rodzaj sprawowanej opieki nad praktykantami, sposób dobierania zadań stawianych studentom i dopasowanie kompetencji do potrzeb przyszłych pracodawców.

Następnie ankiety trafiały do współpracujących z organizatorami konkursu biur karier, które prosiły zapisanych w ich bazach studentów o wyrażenie opinii na temat poszczególnych praktykodawców. Ankiety, wraz z opiniami studentów, trafiały później do jury konkursu – wyjaśnia Jarosław Kacprzak, PR manager w Future Processing.

Zdaniem jury tym, co wyróżniło ofertę Future Processing na tle innych praktykodawców w branży IT, jest edukacyjny charakter praktyk.

Celem praktyk nie jest praca, lecz nauka. Praktykanci nie realizują projektów informatycznych dla klientów firmy, tylko rozwiązują abstrakcyjne problemy rozwijające umiejętność kreatywnego myślenia i pracy zespołowej. Dzięki takiej formule zajęć absolwenci praktyk mają możliwość rozpoczęcia pracy na stanowisku Inżyniera Oprogramowania – brzmiało uzasadnienie jury.

Program praktyk FP został doceniony także w zeszłorocznej edycji konkursu „Praktykodawca Roku Województwa Śląskiego”, w którym firma również okazała się bezkonkurencyjna zdobywając I miejsce, oraz w tegorocznym konkursie na "Doskonałą kampanię rekrutacyjną offline".

Finałowa gala konkursu Praktykodawca Roku 2015 odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Konkurs zorganizowała Fundacja Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego Paideia, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Biurem Karier Uniwersytetu Śląskiego. (mf)