Aktualności | Bezpłatne zajęcia jazdy na rolkach dla mieszkańców dzielnicy Politechnika

Bezpłatne zajęcia jazdy na rolkach dla mieszkańców dzielnicy Politechnika

Fot. materiały organizatora

Bezpłatne zajęcia jazdy na rolkach dla mieszkańców dzielnicy Politechnika

Opublikowane: 21.06.2022 / Sekcja: Miasto 

Mieszkasz w dzielnicy Politechnika i zostajesz na wakacje w mieście, ale nie masz pomysłu, co mógłbyś robić? A może lubisz aktywnie spędzać czas, lecz nie znalazłeś jeszcze sportu dla siebie? Spróbuj swoich sił na czterech kółkach i zapisz się na bezpłatne lekcje jazdy na rolkach, organizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego!

Szkoła Rolki Gliwice zaprasza mieszkańców dzielnicy Politechnika w każdym wieku na plac Krakowski, gdzie w każdy czwartek i piątek w godzinach od 15.30 do 20.00 odbywają się zajęcia z jazdy na rolkach.

Lekcje organizowane są w trzech grupach. Od 15.30 do 17.00 na placyku obok skateparku spotykają się dzieci początkujące, które dopiero uczą się jeździć. Natomiast mali rolkarze, którzy opanowali już umiejętność płynnej jazdy do przodu, mogą pojawić się w miejscu zbiórki o godzinie 17.00 i do godziny 18.30 ćwiczyć bardziej zaawansowane manewry. Okazję do nauki jazdy na rolkach będą mieli także dorośli, których zajęcia rozpoczynają się o godzinie 18.30 i trwają do godziny 20.00.

Każdy z uczestników musi zaopatrzyć się we własny kask. Organizator zachęca także do ubrania ochraniaczy na kolana, nadgarstki i łokcie, a także do zabrania ze sobą czegoś do picia.

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z roller-skatingiem, ale nie posiadają jeszcze własnych rolek mogą wypożyczyć je od organizatora. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ dostępne są wyłącznie trzy pary regulowanych rolek w rozmiarach: 29-32, 33-36 oraz 37-40.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić formularz dostępny na stronie https://rolkigliwice.pl/. Każdy z uczestników otrzyma potwierdzenie zgłoszenia w wiadomości SMS. Bezpośrednio przez rozpoczęciem lekcji będzie też musiał zaakceptować regulamin oraz podpisać oświadczenie, że jest mieszkańcem dzielnicy Politechnika.

Bezpłatne lekcje jazdy na rolkach dla mieszkańców dzielnicy Politechnika zostały sfinansowane z budżetu miasta Gliwice w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego i potrwają do końca września. (ml)