Aktualności | Amok dla młodych widzów

Amok dla młodych widzów

Opublikowane: 03.01.2011 / Sekcja: Miasto  Rozrywka 

• Lubisz „Bolka i Lolka”, „Shreka” czy „Epokę lodowcową”? Chcesz wiedzieć, jak robi się takie bajki i samodzielnie zrealizować film? W drugim tygodniu zimowych ferii szkolnych będziesz miał okazję.

Kino AMOK organizuje Warsztaty Animacji Filmowej. Poprowadzą je Eugeniusz Gordziejuk – szef produkcji Studia Miniatur Filmowych w Warszawie, Wiesław Zięba – reżyser, artysta malarz, rysownik karykaturzysta i Szymon Adamski – grafik komputerowy, montażysta. Przywiozą ze sobą kredki, farby, modelinę, plastelinę, kartony, ołówki, a także skaner, komputer do grafiki, kamerę, lampy ze statywami i wysięgnikiem, a następnie przez pięć dni poprowadzą warsztaty. Temat pierwszego spotkania brzmi „Od treatmentu przez storyborad do montażu – podstawowe pojęcia języka filmowego”. Podczas kolejnych uczestnicy dowiedzą się o „Konstrukcji postaci, deformacjach, animacji rysunkowej i przestrzennej”, poznają tajniki pracy w animacji klasycznej (malowanie ujęć i skanowanie, zdjęcia w animacji przestrzennej) oraz montażu i udźwiękowienia. Warsztaty zwieńczy uroczysta premiera przygotowanego podczas zajęć filmu. Zgłoszenia przyjmuje kino AMOK (ul. Dolnych Wałów 3, tel. 32/238-25-01, e-mail: kino@amok.gliwice.pl). Oferta jest adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pierwszeństwo mają uczestnicy Młodzieżowej Akademii Filmowej. Obowiązuje wpisowe – 10 zł. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń.
• Kino AMOK przygotowało filmową ofertę edukacyjną również dla najmłodszych widzów. Podczas styczniowych i lutowych spotkań w ramach Przedszkolnej Akademii Filmowej, dzieci dowiedzą się o roli kostiumów i rekwizytów w kreowaniu postaci filmowej. Wezmą także udział w konkursie, w którym będą musiały rozpoznać bohatera filmowego po rekwizycie lub fragmencie kostiumu. Zajęcia odbędą się w prawdziwej charakteryzatorni, gdzie przy odpowiednich stolikach, przed lustrem chętni przeistoczą się w prawdziwe filmowe postaci. Efekty charakteryzacji zostaną uwiecznione na pamiątkowym zdjęciu. Nie zabraknie również projekcji bajek. Tym razem przedszkolaki zobaczą „Kopciuszka”, „O królewnie zaklętej w żabę” i „Kozuchę Kłamczuchę”. Udział w PAF kosztuje 8 zł od osoby. Zgłoszenia są przyjmowane w biurze kina pod numerem telefonu 32/238-25-01 lub adresem e-mail: biuro@amok.gliwice.pl. (bom)