Aktualności | Aktywna obwodnica – zapraszamy na otwarcie!

Aktywna obwodnica – zapraszamy na otwarcie!

Aktywna obwodnica – zapraszamy na otwarcie!

Opublikowane: 04.09.2020 / Sekcja: Miasto 

Jedna z najważniejszych drogowych inwestycji w Gliwicach została ukończona. Dzięki obwodnicy zachodniej odciążone zostaną ulice w centrum miasta, będzie też wygodnym połączeniem pomiędzy dzielnicami. Do użytku kierowców oddany zostanie 3,4 km odcinek łączący ul. Rybnicką z Daszyńskiego, a na potrzeby miłośników jazdy na rowerze i rolkach – drogi serwisowe.

Otwarcie na sportowo

5 września o godz. 11.00 rozpoczną się sportowe atrakcje dla mieszkańców. Zaplanowano zawody biegowe, zajęcia dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób jeżdżących na hulajnogach, amatorskie zawody w rowerowej jeździe na czas oraz rekreacyjny przejazd na rowerach zorganizowany we współpracy z Gliwicką Radą Rowerową.

Ze względu na stan epidemii we wszystkich konkurencjach obowiązuje limit uczestników –250 osób, a w rowerowej jeździe na czas - 150 - w związku z tym obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń oraz formularz zapisów można znaleźć na stronie www.aktywna2020.team360.pl - http://www.aktywna2020.team360.pl/node/11420.

W pobliżu startu wszystkich aktywności nie będzie możliwości zaparkowania pojazdów.

W związku z koniecznością zachowania zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego związanego z epidemią COVID-19 prosimy o zachowanie szczególnych zasad ostrożności. Przypominamy o obowiązku zachowaniu dystansu społecznego, używania maseczek oraz dezynfekcji rąk. Przed startem wszyscy zawodnicy proszeni będą zobowiązani do założenia maseczek. W Biurze Zawodów dostępny będzie płyn dezynfekujący.

Szczegółowe informacje o przepisach sanitarnych obowiązujących podczas wydarzenia można znaleźć na stronie www.aktywna2020.team360.pl - http://www.aktywna2020.team360.pl/node/11419.

Od godz.  17.00 część drogi zostanie udostępniona rowerzystom, pieszym i spacerowiczom.

O godz. 18.00 Gliwicka Rada Rowerowa zaprasza do wspólnego rowerowego przejazdu po obwodnicy. Szczegóły: TUTAJ.

Dzień otwarty na obwodnicy zakończy się o godz. 20.00.

UWAGA! Zostań w domu, jeśli przebywasz w gospodarstwie domowym z osobą, u której stwierdzono zakażenie COVID-19 na mniej niż 24 dni przed uczestnictwem w zawodach lub jeśli mieszkasz z osobą z grupy podwyższonego ryzyka. (mf)

Projekt jest realizowany w ramach zadania pn. „Budowa odcinka drogi od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej w Gliwicach – Zachodnia część obwodnicy miasta”. 85% kosztów kwalifikowanych udało się  pozyskać z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Pozostałe koszty zostały pokryte z budżetu Miasta Gliwice.

plakat