"Dzikie kąpieliska" pod lupą strażników miejskich

Uaktualniono: 12.08.2015 / Sekcja: / pdf

fot. materiały Straży Miejskiej w Gliwicach

W czasie upałów chętnie wypoczywamy nad wodą. Powinniśmy jednak zachować szczególną ostrożność i korzystać ze strzeżonych kąpielisk oraz nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu – przypominają gliwiccy strażnicy miejscy.

Mundurowi regularnie kontrolują tzw. dzikie zbiorniki wodne, w których kąpiel jest zabroniona. Efekt? – Od początku lipca do 9 sierpnia przeprowadziliśmy 42 kontrole „dzikich kąpielisk”. Dwie osoby zostały ukarane mandatami karnymi, a kolejne dwie pouczono – informuje Marcin Kuczkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gliwicach. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń, za kąpiel w miejscu, w którym jest to zabronione, grozi kara nagany lub grzywny do 250 zł.

Warto mieć świadomość, że na dnie takich kąpielisk mogą być gałęzie, szkło i inne przedmioty, o które łatwo można się skaleczyć. Poza tym mogą występować duże skoki głębokości, przez co osoba, która nie zna podłoża, może wpaść w panikę. W sytuacji, kiedy coś nam się stanie nie będzie nikogo w pobliżu, kto udzieli nam pierwszej pomocy i taka kąpiel może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje – przypomina Marcin Kuczkowski.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking