Aktualności | Szczęśliwa trzynastka!

Szczęśliwa trzynastka!

Opublikowane: 26.04.2016 / Sekcja: Miasto  Życie i styl  Sport

Trzynasty mecz tego sezonu zakończony zwycięstwem. Piłkarki ręczne SPR Sośnica Gliwice nie przestają zaskakiwać. Tym razem nasze szczypiornistki pewnie wygrały wyjazdowy mecz z UKS Imperium Katowice 32:25 (16:11).

Pierwsza połowa meczu była dosyć nerwowa, a gra obydwu zespołów bardzo wyrównana. Po dwudziestu minutach spotkania trener Maciej Haupa wprowadził do gry zawodniczki pierwszego składu, które doprowadziły do pięciobramkowej przewagi. W drugiej połowie bezapelacyjnie królowały gliwiczanki. Bardzo dobre przygotowanie techniczne oraz kondycyjne pokazały nasze skrzydłowe: Kempa, Mrozek, Markowska, Jałocha oraz juniorka Walus. Na uwagę zasługuje doskonała dyspozycja bramkarek: Przyżyckiej i Zizulewskiej oraz skuteczne rzuty z dziewiątego metra juniorki Darii Nawrockiej, wspomaganej przez bardziej doświadczone koleżanki z drużyny: Kowalczyk, Krasoń i Świderską. Zawodniczki świetnie zgrane na parkiecie, zdobywały kolejne bramki utrzymując przewagę do samego końca meczu. Królową strzelców, tradycyjnie zresztą, została Aleksandra Abramowicz, która w tym spotkaniu zaliczyła 100 trafienie w tym sezonie! Jest to niewątpliwie najbardziej skuteczna zawodniczka pierwszego zespołu SPR Sośnica Gliwice.