Aktualności | Trwa zwycięska seria szczypiornistek Sośnicy!

Trwa zwycięska seria szczypiornistek Sośnicy!

Opublikowane: 03.07.2017 / Sekcja: Miasto  Sport

Piłkarki ręczne SPR Sośnicy Gliwice pokonały na własnym boisku Jutrzenkę Płock 30:24(10:11) w meczu XX kolejki I ligi kobiet. Było to czwarte kolejne zwycięstwo drużyny trenera Macieja Haupy, a także czwarty kolejny mecz bez porażki na własnym terenie.

Dzięki kolejnym dwóm punktom Sośnica przesunęła się na szóstą pozycję w ligowej tabeli. Po serii trzech zwycięstw w meczach wyjazdowych Sośnica Gliwice zmierzyła się na własnej hali z Jutrzenką Płock. Drużyna z Mazowsza to rywal z pamiętnych baraży o awans do I ligi w ubiegłym sezonie, a także sąsiad w ligowej tabeli, więc spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco dla coraz liczniejszej z meczu na mecz widowni. Mecz rozpoczął się po myśli gliwiczanek. Dzięki wyjątkowej skuteczności bramkarki Klaudii Zizulewskiej i pewnie wyprowadzanym kontratakom w 11. minucie było już 6:1. Po przerwie dla swojego trenera drużyna z Płocka poprawiła atak, natomiast gospodynie przechodziły kryzys. Liderka Sośnicy Aleksandra Abramowicz, wiceliderka klasyfikacji strzelczyń I ligi - nie wykorzystała dwóch kolejnych rzutów karnych. W wyniku tych zmarnowanych okazji pewnie trafiające z pozycji kołowej i skrzydłowej płocczanki wyrównały, a chwilę później wykorzystały grę w przewadze i prowadziły różnicą dwóch bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:11. W II połowie znacznej poprawie uległa skuteczność ofensywna drużyny z Gliwic. Do najskuteczniejszej w I połowie prawoskrzydłowej Karoliny Golec dołączyły doświadczona Justyna Mrozek i wspomniana Abramowicz. Po kilkominutowym okresie wyrównanej gry Sośnica zaczęła zdecydowanie przeważać. Przez 13 minut Jutrzenka nie znalazła sposobu na gliwicką obronę i grającą bardzo dobre spotkanie bramkarkę. Od stanu 15-16 w 39. minucie do 23-16 w 52. minucie trafiały tylko gospodynie. W przeciwieństwie do I połowy Sośnica pewnie egzekwowała rzuty karne, natomiast Jutrzenka zaliczyła w tym kluczowym fragmencie 3 nieudane próby w tym elemencie. Po kolejnej przerwie dla swojego trenera drużyna gości zmniejszyła jeszcze różnice do trzech bramek, ale ostatnie minuty należały już do Sośnicy, która ostatecznie zwyciężyła 30:24 i znów przesunęła się o jedną pozycję w tabeli rozgrywek. W kolejnym spotkaniu w dniu 06.05 ( sobota) drużyna z Gliwic zmierzy się 6.05 z liderem rozgrywek Koroną Handball Kielce.

Sośnica: Zizulewska(19/43=44%), Wróbel; Golec 7, Abramowicz 5, Kowalczyk 5(1), Mrozek 5, Bassek 3(1), Nawrocka 3(2), Nazdryna-Platnitskaya 1, Reichel 1, Kobusińska, Korbel, Krasoń, Krzymińska, Nowak
karne: 4/9
kary 10 minut(Kowalczyk 2, Krzymińska 2, Mrozek 2, Nazdryna-Platnitskaya 2, Nowak 2)

trener: Maciej Haupa
kierownik drużyny: Jarosław Przyżycki