Aktualności | To już pewne. Futsalowy Piast w grupie mistrzowskiej!

To już pewne. Futsalowy Piast w grupie mistrzowskiej!

Opublikowane: 27.03.2017 / Sekcja: Miasto  Sport

W 20. kolejce spotkań o mistrzostwo Futsal Ekstraklasy –  Piast Gliwice grając przed własną publicznością pokonał Clearex Chorzów 3:1.

Bramki dla Piasta strzelali: Przemysław Dewucki, Michał Grecz i Maciej Mizgajski. Dzięki wygranej gliwiczanie zapewnili sobie grę w grupie mistrzowskiej.

Honorowego gola dla chorzowian zdobył Vadym Ivanov.

Clearex wygrał trzy ostatnie mecze ligowe i spotkanie w Pucharze Polski, strzelając w tych pojedynkach aż 18 goli, tracąc przy tym tylko pięć. To wywindowało chorzowian na szóste miejsce w tabeli. Jacek Podgórski – trener Piasta starannie jednak przygotował się do tego starcia – Oglądałem Clearex na żywo, jak i na video. Mieliśmy dobrze ich rozpracowanych i dokładnie wszystko było zaplanowane. Wiedzieliśmy jakie są ich słabe i mocne strony. Zrealizowaliśmy nasz plan i to był klucz do sukcesu – powiedział już po meczu szkoleniowiec niebiesko-czerwonych.

Spotkanie źle jednak zaczęło się dla gospodarzy. Już w 5 minucie Zastawnik przedarł się lewą stroną, zagrał przed pole karne do Iwanowa, który precyzyjnym strzałem w okienko otworzył wynik meczu.  Goście próbowali pójść za ciosem, ale gliwiczanie poprawili grę w defensywie i mieli w bramce Widucha, który po raz kolejny udowodnił, że nieprzypadkowo dostaje kolejne powołania do kadry narodowej.  Miał tez bramkarz Piasta szczęście, gdy piłka po strzale Gładczaka otarła się o słupek. Gliwiczanie nie byli jednak dłużni. Te stwarzali sobie okazje, ale równie dobrze w chorzowskiej bramce spisywał się Krzywicki. Kluczowa dla losów tej połowy i jak się potem okazało całego meczu, była 17 minuta. Wtedy to po zagraniu Barańskiego, piłka trafiła pod nogi Dewuckiego, który zwodem wypracował sobie lepsza pozycję do strzału i pewnie umieścił piłkę w bramce. Ledwie 45 sekund później Piast prowadził już 2:1. Kapitalnym rajdem prawą stroną popisał się Szadurski – 19-latek swoją akcję zakończył mocnym podaniem do Grecza, który uprzedził bramkarza Clearexu, strzelając drugą bramkę. W międzyczasie Iwanow trafił w słupek. W tej odsłonie też Mirga miał okazje do zdobycia gola. Kapitan Piasta przechwycił piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam, ale nie zdołał pokonać Krzywickiego. To rozgrzało  kibiców, którzy jak zwykle do ostatniego miejsca zapełnili halę przy ul Jasnej 31.

Po zmianie stron Piast grał ostrożniej, nastawiając się na grę z kontry, ale nie był przysłowiowej obrony Częstochowy. Gliwiczanie w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia, a gdy już nawet gościom udało się stworzyć sytuacje, to pewnie bronił Widuch, a  raz kapitalnie w sukurs przyszedł mu MIrga, który wybił zmierzającą do pustej bramki piłkę. W 32 minucie Zastawnik trafił w słupek, a więc i tym razem szczęście uśmiechnęło się do gliwiczan. Czym było bliżej końca tego spotkania tym z większa determinacją atakowali chorzowianie, ale walili głową w mur. Na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem trenerzy Clearexu zdecydowali się na grę z lotnym bramkarze i zapłacili za to najwyższą cenę. W 38 min Mizgajski przejął piłkę na własnej połowie i strzałem do pustej bramki zmienił wynik na 3:1. Goście nie mając już nic do stracenie oprócz kolejnych goli jeszcze próbowali grać  z lotnym bramkarze, ale zamiast stwarzać sobie sytuacje, tracili piłkę na rzecz gospodarzy. Nawet Widuch miał jeszcze w samej końcówce meczu zdobyć gola, kiedy piłka po jego uderzeniu z własnej połowy trafiła w słupek.

Trzy zdobyte punkty zapewniły już Niebiesko-Czerwonym grę w grupie mistrzowskiej. Plan minimum został więc zrealizowany. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, a Piast traci do trzeciego miejsca tylko dwa punkty. Wszystko wiec jeszcze może się zdarzyć. Teraz jednak będzie miała miejsce trzytygodniowa przerwa na mecze reprezentacji Polski. Po niej gliwiczanie zagrają w Bielsku z prowadzącym w tabeli – Rekordem.

PIAST GLIWICE – CLEAREX CHORZÓW – 3:1