Aktualności | Ależ wynik! 13 medali dla UTW Gliwice!

Ależ wynik! 13 medali dla UTW Gliwice!

Opublikowane: 02.03.2017 / Sekcja: Miasto  Sport

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gliwicach po raz kolejny zdeklasował konkurencję na IV Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie na Podhalu w Rabce Zdroju. Nasi seniorzy zdobyli 13 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe, tym samym zajmując I miejsce w klasyfikacji zespołowej z 525 punktami i zdobywając Złoty Puchar.

Złoto zdobyli: Stanisław Herman (slalom), Piotr Kalinowski (biegi), Krystyna Kałuża (biegi), Urszula Sitko (slalom), Halina Wojdak (biegi) i Ewaryst Zagała (zjazd na dętkach). Srebro zdobyli: Mariola MacLean (biegi), Czesław Pluszczewski (biegi), Marzena Ropska i Zofia Rożniatowska (brydż) i Maria Świerszczyńska (slalom). Brąz zdobyli: Leszek Gamracy (slalom), Jacek Kamiński (szachy) oraz Celina Korpak (biegi).

W tegorocznej edycji udział wzięło około tysiąca uczestników – zawodników i kibiców, studentów reprezentujących 29 Uniwersytetów Trzeciego Wielu z Polski, Ukrainy i Austrii. Zawody zostały podzielone na kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn 50+, 60+, 70+, 80+ i 90+ w następujących konkurencjach: biegi narciarskie, slalom narciarski, rzut śnieżką do celu, zjazd na dętkach, turniej brydżowy, błyskawiczny turniej szachowy, nordic walking i konkurs wiedzy o Rabce Zdroju.

Organizatorem Senioriady był Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku. Udział gliwickich seniorów w imprezie dofinansowało Miasto Gliwice. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz.

Gratulujemy naszym olimpijczykom i liczymy na dalsze sukcesy.