Warsztaty literackie

Dodano: 13.09.2021 / Sekcja:
baner

Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych zaprasza na Warsztaty Literackie z Krzysztofem Siwczykiem. Bezpłatne spotkania od będą się 13 i 27 września.

Spotkania adresowane są do wszystkich osób zajmujących się pisaniem prozy, poezji, eseistyki, tekstów krytyczno-literackich oraz zainteresowanych tą tematyką. Warsztaty będą polegały na badaniu tekstu literackiego, ćwiczeniach, interpretacji tekstów oraz wsparciu w publikacji prozy, wierszy, recenzji w prasie literackiej i ogólnopolskich periodykach kulturalno-społecznych.
Warsztaty poprowadzi Krzysztof Siwczyk, poeta, recenzent, autor dziewięciu tomów wierszy, tomu szkiców krytyczno-literackich oraz okazjonalnie aktor, m.in. odtwórca głównych ról w dwóch filmach fabularnych: "Wojaczek" reż. Lech Majewski i "Wydalony", reż. Adam Sikora. Jest współtwórcą grupy poetyckiej Na Dziko, pracownikiem Instytutu Mikołowskiego, felietonistą "Polityki” oraz laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich (2014) i Nagrody Literackiej Gdynia (2017)
Warsztaty odbędą się w poniedziałki, 13 i 27 września, o godz. 17.30 w Centrum Organizacji Kulturalnych przy ul. Studziennej 6. Wstęp wolny. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych. Projekt jest finansowany z budżetu Miasta Gliwice. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking