Teatralni goście z Węgier

Uaktualniono: 03.03.2020 / Sekcja: / pdf
kobiety w bieli fot. materiały organizatora

We wtorek 3 marca na scenie Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II wystąpi Zespół Teatralny Narodowości na Węgrzech. Artyści zaprezentują spektakl „Zupa á la...”.

Nietypową grupę teatralną tworzy 13 osób. Każda z nich jest przedstawicielem innej narodowości żyjącej na Węgrzech. Spektakl „Zupa á la...” stawia pytanie o to, co to znaczy być kobietą z pochodzeniem narodowościowym. Artyści szukają odpowiedzi, jaka jest społeczna rola kobiety – w odniesieniu do współczesnych Ormianek, Serbek, Polek i oczywiście Węgierek.

Zespół Teatralny Narodowości na Węgrzech został założony przez László Gergely’a, niestety już nieżyjącego reżysera, który uważał, że należy wyeksponować bogactwo narodowości żyjących na Węgrzech. Jest on takim multikulturalnym, wieloetnicznym zespołem teatralnym, w którym artyści ormiańskiej, greckiej, serbskiej, słowackiej, słoweńskiej, polskiej, rusińskiej, ukraińskiej, bułgarskiej, niemieckiej, chorwackiej, romskiej i rumuńskiej narodowości występują razem – mówi Grażyna Styś ze Stowarzyszenia Kulturalnego Pro-Scenium.

Przedstawienie rozpocznie się o godz. 13.00 w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II (ul. Jana Pawła II 5a). Organizatorzy ze Stowarzyszenia Kulturalnego Pro-Scenium zapraszają przede wszystkim (lecz nie tylko!) młodzież. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z artystami. Wstęp jest bezpłatny, udział można zgłaszać mejlowo (grazyna@teatr-a.org) i telefonicznie (693 394 182).

aktorzy w kostiumach
fot. materiały organizatora
aktorka w białym kostiumie
fot. materiały organizatora
kobiety na dywanie
fot. materiały organizatora
kobieta rozmawia z mężczyzną
fot. materiały organizatora
aktorzy w kostiumach fot. materiały organizatora
aktorka w białym kostiumie fot. materiały organizatora
kobiety na dywanie fot. materiały organizatora
kobieta rozmawia z mężczyzną fot. materiały organizatora

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking