Aktualności | Rozpoczął się lipiec z „Ulicznikami”

Rozpoczął się lipiec z „Ulicznikami”

Teatr Delikates (fot. M. Buksa / UM Gliwice)

Rozpoczął się lipiec z „Ulicznikami”

Opublikowane: 04.07.2022 / Sekcja: Kultura 

W sobotę 2 lipca park Chopina gościł teatry Delikates i Migro. Spektakle z lubianymi przez widzów Wieśkiem i Cześkiem oraz przedstawienie z prawdziwą cygańską duszą zainaugurowały XV Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy „Ulicznicy” w Gliwicach.

Od godz. 16.00 „Przygody Wieśka i Cześka cz. II – Jak Czesiek i Wiesiek znaleźli apetyt” Teatru Delikates bawiły młodą publiczność. Mottem głównym bohaterów było „Czy jesteś duży, czy jesteś mały, zjadasz warzywa, jesteś wspaniały”. To była świetna i widowiskowa zabawa!

O godz. 18.00 do parku Chopina zajechał prawdziwy cygański wóz! Teatr Migro zaprezentował spektakl „DROM – ścieżkami Romów”. Mocnym punktem tego występu była romska muzyka z różnych krajów – od swingu, przez czardasza aż po rytmy flamenco.

W następną sobotę, 9 lipca, na godz. 16.00 zapraszamy do parku Chopina małych amatorów cyrkowych sztuczek. Hapijama Fun Art zaprezentuje „Wielkie Sprzątanie z Panem Pedro i Sisi”. Drugie tego dnia festiwalowe wydarzenie będzie bardzo niecodziennym doświadczeniem – o godz. 18.00 z Rynku wyruszy katalońska grupa teatralna Kamchatka, która przygotowała… improwizowany spektakl wędrowny.

Wszystkie spektakle w ramach festiwalu „Ulicznicy” są bezpłatne. Impreza jest organizowana przez Mañana Production House i Centrum Kultury Victoria. Miasto Gliwice zaprasza! 

dymiący pojazd sunie po trawie mężczyźni na tle cygańskiego wozu cygański taniec, grupa aktorów wiruje w parku dwie aktorki kucają przy widarze, nad nimi aktor ucharakteryzowany na Roma