Aktualności | Popołudnie z Mozartem w Willi Caro

Popołudnie z Mozartem w Willi Caro

Les Femmes/fot. materiały organizatorów

Popołudnie z Mozartem w Willi Caro

Opublikowane: 24.05.2024 / Sekcja: Kultura 

Uwielbiane przez gliwickich melomanów „Podwieczorki muzyczne” doczekały się pięknego jubileuszu – 26 maja w Willi Caro zabrzmi setny koncert w ramach cyklu. W niedzielne popołudnie kwartet Les Femmes zaprezentuje muzykę Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Przypadający w Dzień Matki jubileuszowy koncert „Popołudnie z Mozartem” będzie okazją, by zajrzeć do świata wybitnego kompozytora i wysłuchać jednego z jego najgenialniejszych i najbardziej lubianych przez publiczność kwartetów smyczkowych, który wieńczy tzw. cykl kwartetów haydnowskich. Uzupełnieniem będą dwa mistrzowskie przykłady ówczesnej rozrywkowej muzyki plenerowej, czyli pełne życia, optymizmu i urzekających melodii divertimenta: D-dur i F-dur.

Dzieła Mozarta wykona kwartet smyczkowy Les Femmes w składzie: Monika Wrzos (I skrzypce), Małgorzata Liszak (II skrzypce), Maria Gawrońska (altówka), Monika Kampa (wiolonczela).

Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8A), poprowadzi go Piotr Oczkowski. Zapraszają Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach i Centrum Kultury Victoria.

Bilety w cenie 16 i 12 zł można kupić w Centrum 3.0 (ul. Studzienna 6, śr. – pt., godz. 14.00–18.00), a także bezpośrednio przed koncertem. Więcej na muzeum.gliwice.pl. (bb)

Baner Les Femmes