Aktualności | Pan Kleks na teatralnej scenie. Dziś premiera!

Pan Kleks na teatralnej scenie. Dziś premiera!

Pan Kleks na teatralnej scenie. Dziś premiera!

Opublikowane: 31.05.2024 / Sekcja: Kultura 

Pamiętacie Adama Niezgódkę? Uwielbiany bohater powieści Jana Brzechwy po trzydziestu latach wróci do słynnej Akademii Pana Kleksa! W Teatrze Miejskim w Gliwicach trwają ostatnie próby do spektaklu „Pan Kleks. Powrót”. Premiera już 31 maja.

To będzie prawdziwa gratka dla widzów w każdym wieku! Bohaterowie znanej powieści dla dzieci po raz kolejny staną przed niecodziennymi wyzwaniami, a do świata dziecięcych przygód i wyobraźni zabiorą ze sobą publiczność gliwickiego Teatru Miejskiego. Co ich czeka?

Po trzydziestu latach, już jako dorosły absolwent, Adam Niezgódka znów pojawi się w Akademii Pana Kleksa. Będzie musiał stawić czoła Wielkiemu Elektronikowi, który za sprawą nowoczesnych technologii zagraża światu dziecięcej wyobraźni, a w dodatku porywa córkę Adama. Czy tata zdoła ją ocalić? Czy przy pomocy starych przyjaciół odnajdzie Pana Kleksa – jedynego, który zna sposób na pokonanie Elektronika? Przyjdźcie na spektakl i przekonajcie się sami!

Będzie to wzruszająca, lecz zarazem pełna energii opowieść o wartości przyjaźni, rodziny oraz sile wyobraźni. Na spektakl zapraszamy wszystkie pokolenia fanów Pana Kleksa i kultowych piosenek „Na wyspach Bergamutach” czy „Kaczka Dziwaczka”. To właśnie widowiskowe aranżacje muzyczne stanowią serce tego spektaklu i porwą całe rodziny do wspólnej zabawy. Ogromnym walorem naszej realizacji będzie udział utalentowanych aktorsko i muzycznie dzieci, które po raz pierwszy wystąpią na dorosłej, teatralnej scenie. Trzymamy za nich mocno kciuki!  – zaprasza na spektakl Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Przedstawienie, inspirowane kultowym filmem o Ambrożym Kleksie z lat 80., powstaje z udziałem dzieci zaangażowanych przez reżyserkę Agnieszkę Płoszajską. Na scenie u boku dorosłych aktorów gliwickiego teatru zadebiutują: Milena Cebula, Aleksandra Dudka i Zofia Lubina, Roch Joziaczyk, Antoni Piszczek i Miłosz Roztropowicz.

Premiera spektaklu odbędzie się 31 maja. Kolejne pokazy premierowe zaplanowano także na Dzień Dziecka. Bilety można kupić online na teatr.gliwice.pl. (bb/TM)

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z próby do spektaklu:

Dziewczynka siedzi i się śmieje Aktorzy w przebraniach na scenie Aktorzy w kolorowych przebraniach na scenie, trzymają się za ręce Aktorzy w p[rzebraniach na scenie, w tle grafika nocnego nieba