„Niepodległej”. Bilety od 29 października

Uaktualniono: 28.10.2019 / Sekcja: / pdf
Święto Niepodległości na pl. Piłsudskiego Narodowe Święto Niepodległości, pl. Piłsudskiego, 2018 rok (fot. M. Baranowski / UM Gliwice)

Z okazji Święta 11 Listopada w Teatrze Miejskim w Gliwicach wystąpi Izabela Szafrańska z zespołem. Bilety na koncert w cenie 1 zł będą dostępne od wtorku 29 października w kasach Teatru Miejskiego i Sceny Bajka – Kina Amok.

„Niepodległej” to projekt prezentujący przede wszystkim piosenki z pierwszej połowy XX wieku. „My pierwsza brygada”, „Rebeka”, „Moje serce zostało we Lwowie” – Izabela Szafrańska zaprosi publiczność w sentymentalną podróż do dawnej Polski. Cofniemy się do czasów I i II wojnej światowej, posłuchamy piosenek śpiewanych podczas powstania w getcie oraz powstania warszawskiego. Nie zabraknie też utworów współczesnych – usłyszymy między innymi przejmującą „Ojczyznę” Marka Grechuty.

Koncert rozpocznie się w poniedziałek 11 listopada o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57). Bilety będą dostępne od wtorku 29 października w kasach Teatru Miejskiego w Gliwicach i Sceny Bajka – Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3). Wejściówki będą kosztować 1 zł.

W ramach gliwickich obchodów Święta 11 Listopada o godz. 12.30 zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny w katedrze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (ul. Jana Pawła II 5). Następnie uczestnicy liturgii przemaszerują na plac marszałka Piłsudskiego, gdzie odbędą się uroczystości wojskowe (około godz. 14.30). O godz. 15.15 zaplanowano złożenie kwiatów pod pomnikiem ku czci żołnierzy francuskich w parku Starokozielskim.

Trzy dni przed Świętem, w piątek 8 listopada w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II (ul. Jana Pawła II 5a) odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Początek o godz. 12.00, wstęp wolny. Wydarzenie jest organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach.

Organizatorem Narodowego Święta Niepodległości w Gliwicach jest Miasto Gliwice. (mm)

Dokumenty do pobrania

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking