Aktualności | Kulturalny rozkład jazdy: 6 i 7 sierpnia

Kulturalny rozkład jazdy: 6 i 7 sierpnia

Kulturalny rozkład jazdy: 6 i 7 sierpnia

Opublikowane: 05.08.2022 / Sekcja: Kultura 

W ten weekend polecamy waszej uwadze niezwykły koncert w ruinach teatru Victoria. „Gwiazda Europy” upamiętni zmarłą przed 80 laty Edith Stein, której rodzina była związana z Gliwicami. W ten weekend w parku Chopina zagra także wyjątkowa Mała Orkiestra Dancingowa pod batutą izraelskiego dyrygenta Noama Zylberberga. Nie można także przegapić superkoncertu w Arenie Gliwice – zagra Nick Cave z zespołem Bad Seeds. W Gliwicach będzie czego posłuchać!

sobota 6 sierpnia

  • O godz. 19.00 w ruinach teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) rozpocznie się koncert „Gwiazda Europy” Wrocław Baroque Ensemble, solistów i chóru Narodowego Forum Muzyki. Pamiętamy o Edith Stein!
  • O godz. 19.30 w parku Chopina zainaugurujemy Parkowe Lato. Mała Orkiestra Dancingowa pod dyrekcją Noama Zylberberga gra wczesny polski pop, bez nostalgii rekonstruując dźwięki ukryte pod szumem starej płyty.

niedziela 7 sierpnia

  • Na godz. 16.00 zapraszamy na aleję Przyjaźni, gdzie odbędą się artystyczne warsztaty inspirowane kulturą Wielkiej Brytanii. O godz. 19.00 w ruinach teatru Victoria rozpocznie się koncert zespołu Swayzee.
  • Letnie Kino Plenerowe zawita do dzielnicy Obrońców Pokoju. O godz. 18.00 przy Szkole Podstawowej nr 39 (ul. Obrońców Pokoju 4) rozpocznie się projekcja filmu familijnego „Paskudy. Uglydolls”, a o godz. 20.00 – „Skóra, w której żyję” Pedro Almódovara.
  • O godz. 20.00 w Arenie Gliwice wystąpi Nick Cave z zespołem The Bad Seeds.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.