Aktualności | Kulturalny rozkład jazdy: 26–28 listopada

Kulturalny rozkład jazdy: 26–28 listopada

Kulturalny rozkład jazdy: 26–28 listopada

Opublikowane: 26.11.2021 / Sekcja: Kultura 

Teatr Miejski w Gliwicach ponownie wystawi „Najmrodzkiego”, a w ramach „Śląskiego Tygodnia” w Bibliotece Centralnej zagra grupa Krzikopa. Co jeszcze robić w Gliwicach podczas nadchodzącego weekendu? Mamy dla was garść kulturalnych propozycji!

piątek 26 listopada

 • Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Junaków 4) zaprasza do „Pracowni Kreatywnej”. O godz. 16.00 rozpoczną się warsztaty szycia zawieszek warzywnych do kluczy.
 • O godz. 17.00 w Filii nr 15 MBP w Gliwicach (ul. Piastowska 3) rozpoczną się zajęcia szachowe dla początkujących dzieci. O godz. 18.00 przy szachownicy spotkają się bardziej zaawansowani młodzi gracze.
 • Folkowy zespół Krzikopa wystąpi o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17). Koncert prezentujący muzyczne tradycje Górnego Śląska w nowoczesnym brzmieniu jest elementem „Śląskiego Tygodnia”.
 • O godz. 18.30 w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5) rozpocznie się spotkanie z Janem Opielką, któremu będzie przyświecało pytanie „Zgoda na odczłowieczanie?”. Tematem będą wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej.

sobota 27 listopada

 • W Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) zaplanowano warsztaty rękodzieła ludowego. O godz. 11.00 i 13.00 rozpoczną się zajęcia, podczas których uczestnicy wykonają ptaszki stryszawskie na choinkę.
 • O godz. 15.00 w Willi Caro rozpocznie się spotkanie promocyjne książki „Afrobiografia”. Weźmie w nim udział autor – Janusz Kokot.

niedziela 28 listopada

 • O godz. 16.15 w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) rozpocznie się Kinowy podwieczorek dla rodziny. Widzowie zobaczą „Świąteczną wyprawę Pana Patyka” w reżyserii Andreasa J. Riisera.

przez cały weekend

 • TMG (ul. Nowy Świat 55–57) zaprasza widzów na spektakl Michała Siegoczyńskiego „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” oraz „Dzieci z Bullerbyn” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.
 • Zapraszamy także do odwiedzenia wystaw czasowych prezentowanych przez Muzeum w Gliwicach. Do 13 lutego 2022 roku w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) można oglądać ekspozycję „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby I połowy XX w. na Górnym Śląsku”. Do końca roku na Rynku jest także eksponowana wystawa planszowa „Tadeusz Różewicz. Raport Ocalonego”.
 • To już ostatni weekend, kiedy w Bibliotece Centralnej można oglądać wystawę akwareli Grzegorza Chudego – „XV”. To także ostatnia szansa na obejrzenie ekspozycji prezentowanych w ramach IX Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO 2021: „W mieście i poza miastem” Antona Svrčeka i „Orońsko 1” Kordiana Pawlaka w Biblioforum (Centrum Handlowe Forum, ul. Lipowa 1) oraz „CrossWorlds” Jeffa McConnella i Diany Pankovej w galerii Perkoz (Filia nr 5 MBP w Gliwicach, ul. Perkoza 12). Także z końcem listopada dobiegnie końca wystawa „Tadeusz Różewicz w obiektywie Adama Hawałeja” w Bibliotece Centralnej.
 • W SAR-ze do 11 grudnia można oglądać wystawę „60 na 100. Sąsiadki. Głosem kobiet o powstaniach śląskich i plebiscycie”.

Wszystkie wydarzenie kulturalne w Gliwicach są publikowane w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem i chcesz zaprosić mieszkańców na koncert, spektakl, wystawę na terenie miasta? Dodaj swoje wydarzenie poprzez formularz!