Rekordowa sprzedaż Opla

Uaktualniono: 21.07.2016 / Sekcja: / pdf

Produkowany w Gliwicach Opel Astra otrzymał - najbardziej zaszczytny w branży - tytuł Samochodu Roku 2016 (fot. ©GM Company)

W pierwszym półroczu 2016 roku Opel sprzedał o 14,5 % więcej samochodów niż w analogicznym okresie rok temu. Czerwiec z kolei był dla firmy najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży od 16 lat.

General Motors Poland podaje, że w pierwszym półroczu 2016 roku sprzedano 19 026 samochodów osobowych i dostawczych. W czerwcu natomiast sprzedano rekordowe 3 568 aut. Dla polskiego Opla jest to najlepsze pierwsze półrocze od 2004 roku i najlepszy czerwiec od roku 2000. Najlepiej sprzedającym się samochodem jest najnowszy model Opla Astry. Kolejne miejsca należą do modeli Corsa i Mokka. Ponadto te trzy modele Opla znalazły się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych indywidualnych aut w Polsce.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych w pierwszym półroczu. Sprzedaż Astry w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o ponad 42%. Po pierwszym półroczu model ten jest liderem na rynku klientów indywidualnych – mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Firma zapowiada premiery nowych modeli Opla. Od niedawna można zamawiać najnowszą Zafirę, natomiast jesienią ma pojawić się nowa Mokka X. (pm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking