Kolejny projekt The Farm 51. Będzie hit?

Dodano: 11.08.2016 / Sekcja:

Gliwickie studio The Farm 51 pracuje nad nową grą akcji z gatunku FPS. World War 3 to gra, która powstaje we współpracy z wojskiem i zbrojeniówką. – Stawiamy przede wszystkim na realizm – mówią twórcy projektu.

Akcja gry ma być umiejscowiona m.in. w Warszawie, Moskwie i Berlinie, w trzeciej dekadzie XXI wieku. W tym czasie ma dochodzić do wielu walk i potyczek podczas globalnego konfliktu zbrojnego.

Twórcy dadzą nam możliwość wcielenia się w żołnierza na polu walki. – World War 3  kładzie szczególny nacisk na dokładne odwzorowanie realiów współczesnych bitew oraz  współpracy zespołowej w nieprzewidywalnym teatrze operacyjnym, stawiając na maksymalnie grywalny realizm. Gra zaoferuje sporo rozwiązań czerpiących z prawdziwego wojskowego rzemiosła oraz współczesnego przemysłu zbrojeniowego, nieobecnego w konkurencyjnych tytułach  – zapowiada Marcin Eller z gliwickiego studia The Farm 51. – W grze będziemy mogli wziąć udział w wirtualnych walkach jednostek piechoty oraz pojazdów wojskowych. Rozgrywka zaoferuje możliwość wcielenia się w żołnierzy z Polski i całego świata – dodaje.

Realizm pola walki ma być dodatkowo wzmocniony doskonałą grafiką i dobrym odwzorowaniem fizyki obiektów (gra tworzona jest w oparciu o najnowszy silnik Unreal Engine 4).

World War 3 powstaje przy współudziale ekspertów z segmentu zbrojeniowego i przedstawicieli wojska. Pracuje nad nią grono międzynarodowych specjalistów m.in. z GROM, SAS, czy SEAL’s. – Jesteśmy także oficjalnym partnerem kluczowych podmiotów polskiego przemysłu zbrojeniowego w tym Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz Centrum Symulacji Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Urządzeń Mechanicznych (OBRUM) – mówi Marcin Eller. – Współpracujemy na polu zaawansowanych symulatorów szkolno-treningowych, które w znaczącym stopniu podnoszą sprawność żołnierzy i ich efektywność na polu walki przy jednoczesnej minimalizacji kosztów szkolenia – dodaje.

Widoczny na wizualizacjach najnowszy model gliwickiego czołgu o roboczej nazwie PL-01 CONCEPT z OBRUM (na tle wieży Eiffel`a) to efekt tej właśnie współpracy.

Kiedy premiera? – Jesteśmy obecnie na etapie tworzenia prototypu gry. Planujemy, aby ukazała się ona nie wcześniej niż w 2018 roku. Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku. Wszelkie nowości na temat World War 3 zamieszczamy właśnie tam – mówi Marcin Eller. (pm)

wizualizacja

wizualizacja

wizualizacja

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking