Rozstrzygnięcie coraz bliżej

Dodano: 09.08.2016 / Sekcja:

3 września poznamy laureatów VII edycji Konkursu Marka-Śląskie. Ogłoszenie wyników nastąpi na terenie Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice, podczas XXII Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Marka Śląskie to konkurs, który powstał, aby promować najlepsze przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje z województwa śląskiego. – To tu działają firmy, które są wzorem dla całego kraju i zdążyły zbudować uznaną markę. Dzięki nim Śląsk postrzegany jest jako region świetnych produktów, wspaniałych inwestycji i kreatywnych osobowości. Nagroda „Marka-Śląskie" jest podziękowaniem za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego i ma charakter honorowy. Przedsiębiorcy, instytucje i osobowości naszego regionu mają się czym chwalić. Z roku na rok odnoszą coraz większy sukces na wielu polach i tym promują Śląsk –  mówi Wiktor Pawlik, prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, która jest inicjatorem i pomysłodawcą projektu. – W tegorocznej, VII edycji konkursu aż 36 kandydatów uzyskało nominację i weźmie udział w uroczystym rozstrzygnięciu 3 września podczas XXII Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach – dodaje.

Kandydatów do nagrody mogły zgłaszać do 30 czerwca jednostki samorządu terytorialnego, samorządy zawodowe, gospodarcze, wyższe uczelnie, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, fundacje oraz redakcje mediów. Zwycięzców wyłania kapituła pod przewodnictwem Marszałka Województwa Śląskiego, a w jej skład wchodzą osoby reprezentujące RIPH, TVP Katowice, Radio Katowice i Dziennik Zachodni.

Nagrodę Marka Śląskie można zdobyć w następujących kategoriach: Gospodarka, Nauka, Kultura, Dziedzictwo kulturowe regionu, Sport, Turystyka i rekreacja, Produkt, Usługa, Zdrowie, Organizacje pozarządowe, Społeczna odpowiedzialność biznesu i Media.

Nominacje w ww. kategoriach ściśle powiązane z naszym miastem to m.in. gliwicki Dom Pamięci Żydów Górnośląskich (nominowany w kategorii Dziedzictwo kulturowe regionu), a także gliwicki oddział firmy i-systems oraz Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej (nominowane w kategorii Usługa).

Kapituła konkursu przyznaje także nagrodę honorową „Osobowość Roku". W tej kategorii nominowano aż trzy osoby z Gliwic (na pięć nominacji ogółem). Nominowani to Piotr Lubos, prezes zarządu REMONDIS Gliwice Sp. z o.o., Andrzej Korpak, dyrektor General Motors Poland Sp. z o.o. Gliwice oraz Jerzy Łoik, wiceprezes i dyrektor Podstrefy Gliwice Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. (pm)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking