Kolejny sukces spółki Technoparku

Dodano: 20.05.2015 / Sekcja:

Bioseco, spółka portfelowa utworzona przez Technopark Gliwice zostałą laureatem konkursu ogłoszonego przez Komisję Europejską. Dzięki temu może uzyskać 1 mln euro na rozwój działalności.

Konsorcjum 3 spółek: Bioseco, Bonda oraz SIRC zostało laureatem programu SME Instrument, realizowanego przez Komisję Europejską. Konsorcjum w drugiej fazie działania może ubiegac się o 1 mln euro dofinansowania.

Bioseco to jedna z technologicznych spółek celowych powołanych przez Technopark Gliwice w 2013 roku,  w ramach projektu „Akcelerator Technologiczny Gliwice”  realizowanego przez Park Naukowo- Technologiczny "TECHNOPARK Gliwice" Sp. z o.o.

Zespół Bioseco to grupa inżynierów IT, ornitologów, chiropterologów i innych osób zainteresowanych badaniem awifauny. Produktem firmy jest Multirejestrator® - to innowacyjne urządzenie, które stanowi przełom w dotychczasowych badaniach środowiskowych!

Ornitolodzy z jednej strony, Inwestorzy z drugiej - otrzymują narzędzie, które pozwala uzyskiwać dane bardzo precyzyjne, w pełni wiarygodne i uznawane przez ekspertów oraz urzędników.

Dzięki Multirejestratorowi® można nieprzerwanie rejestrować wszystkie dane dotyczące przelatujących ptaków.  Firma posiada także unikatowe rozwiązania dla farm wiatrowych oraz lotnisk.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking