Aktualności | Zawody o Puchar Niepodległości. Nie przegap!

Zawody o Puchar Niepodległości. Nie przegap!

Opublikowane: 30.10.2015 / Sekcja: Miasto  Sport

Już po raz piąty Międzynarodowy Turniej Piłki Wodnej Kadetów o Puchar Niepodległości będzie gościł w Gliwicach. Zawody odbędą się w dniach 6-8 listopada w krytej pływalni Olimpijczyk.

Do Gliwic przyjadą zespoły z Niemiec, Białorusi, Litwy, Słowacji, Ukrainy. Polskę będzie reprezentować zespół z Bytomia. W sumie w turnieju uczestniczyć będzie dziewięć drużyn:

9. Vrútky (Słowacja)

Rozgrywki rozpoczną się w piątek (06.11) o godz. 16:00 i tego dnia potrwają do godz. 20:00. W sobotę (07.11) zawodnicy rozpoczną rywalizację o godz. 9:00. Finałowe mecze zobaczymy w sobotę (07.11) w godz. 15:00 – 19:00 oraz w niedzielę (08.11) w godz. 9:00 – 12:00.

Warto na żywo zobaczyć mecz piłki wodnej, bo w naszym kraju to wciąż dyscyplina niszowa. A trzeba przyznać, że jest to bardzo widowiskowy sport: szybkie zagrania wymagają od zawodników doskonałej kondycji oraz techniki. Zawodnicy, poza bramkarzem, nie mogą chodzić po dnie basenu, nie mogą dotykać ścian – mówi Grzegorz Galas, kierownik krytej pływalni Olimpijczyk. Od 1900 roku piłka wodna znajduje się w programie letnich igrzysk olimpijskich. Jest to sport szczególnie lubiany na Węgrzech, w Chorwacji i we Włoszech. - Drużyny liczą po 6 graczy w polu i bramkarza, mecz trwa 4x8 minut z 5 minutową przerwą w połowie spotkania.- dodaje Grzegorz Galas. Zachęcamy do kibicowania, wstęp na trybuny oczywiście jest bezpłatny.

Ważna informacja dla klientów pływalni Olimpijczyk: w trakcie turnieju będzie możliwość korzystania z pięciu torów po 25 m.