„Światłem malowane”

Dodano: 07.09.2020
banner, informacje tekstowe w treści aktualności
Czas wydarzenia: 
2020-09-25 13:00
Miejsce wydarzenia: 
Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57)
Tematyka wydarzenia: 
warsztaty teatralne
Organizator: 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

Warsztaty teatralne adresowane szczególnie do seniorów, które poprowadzą Anna Kisiel i Beata Rydzewska.

Działania warsztatowe ogniskować się będą wokół tematyki teatru cieni, techniki niezwykłej i bardzo efektownej, choć we współczesnym teatrze stosowanej raczej, jako uzupełnienie innych technik. Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie wykonać lalki cieniowe oraz stworzyć proste scenki teatralne z ich użyciem. Zobaczą również, jaką rolę w tego typu teatrze odgrywa operowanie światłem.

Warsztaty odbędą się w pracowni plastycznej Teatru Miejskiego w Gliwicach, w której powstają wszystkie rekwizyty i dekoracje spektakli granych na naszej scenie. Nadarzy się, zatem okazja, aby zwiedzić to niedostępne, na co dzień dla widzów miejsce.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 18 września 2020 r. tel. 32 238 26 24 lub e-mail: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl 

W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia. Na warsztat zapraszamy w ramach projektu „Lalka w teatrze życia”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie wydarzenia: