„Podwójne życie”, reż. O. Assayas

Dodano: 06.05.2019 / pdf
kadr z filmu „Podwójne życie”, reż. O. Assayas (fot. Playtime, Canal+, Vortex Sutra, arte France Cinéma, CG Cinéma, Ciné+)
Czas wydarzenia: 
2019-05-15 19:00
Miejsce wydarzenia: 
Scena Bajka – Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3)
Tematyka wydarzenia: 
Klub Wysokich Obcasów
Organizator: 
kino Amok

Bohaterami filmu są członkowie paryskiej bohemy, przeżywający właśnie kryzys wieku średniego. Leonard, pisarz snobujący się byciem offline, pragnie wydać kolejną powieść, będącą zapisem romansu z pewną aktorką.

Jego wydawca, przystojny karierowicz Alain, odrzuca książkę, bo o wiele bardziej pasjonuje go teraz świat e-booków, a dokładnie atrakcyjna doradczyni do spraw digitalizacji. Alainowi umyka więc, że jego żona, marząca o ambitnej roli serialowa aktorka Selena spotyka się z pewnym pisarzem, którego partnerka także nie wie o zdradzie, bo jest zbyt zajęta ogarnianiem PR–u prowadzącego podwójne życie polityka…

W projekcji weźmie udział Marta Fox, poetka, pisarka, eseistka, dziennikarka. Autorka kilkudziesięciu powieści („Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych”, „Kobieta zaklęta w kamień”, „Coraz mniej milczenia. O dramatach dzieciństwa bez tabu”), także bestsellerów dla młodzieży („Agaton-Gagaton: jak pięknie być sobą”, „Magda.doc”). Laureatka wielu nagród w ogólnopolskich konkursach literackich (m.in. głównej w dziedzinie krytyki literackiej w Warszawskiej Jesieni Poezji – za esej o Annie Sexston), dwukrotnego Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Miłosnej – w 1989 (proza) i w 1994 (poezja), nagrody Hanysy 2013 za działalność kulturalną oraz twórczość literacką.

Kategorie wydarzenia: