Aktualności | Ostatni moment na odwiedzenie Palmiarni!

Ostatni moment na odwiedzenie Palmiarni!

Fot. D,.Nita-Garbiec/UM Gliwice

Ostatni moment na odwiedzenie Palmiarni!

Published: 23.06.2022 / Section: Miasto 

27 czerwca rozpocznie się remont Palmiarni, a to oznacza dłuższą przerwę technologiczną. To ostatni moment, by jeszcze przed wakacjami odwiedzić gliwickie tropiki – przerwa technologiczna potrwa do 26 sierpnia.

W ramach prac wymieniona zostanie elewacja pawilonu historycznego Palmiarni, co pozwoli na znaczne ograniczenie strat ciepła. Pojawią się nowe panele ścienne z poliwęglanu, wymieniona zostanie też obudowa łączników, stolarka drzwiowa i okienna oraz techniczna brama wjazdowa. Modernizacja obejmie też drabiny pomostów technicznych, w planach jest również remont cokołu. W tym czasie zostaną też przeprowadzone niezbędne prace konserwacyjne sieci ciepłowniczej.
Ze względu na dobro roślin znajdujących się na co dzień w Palmiarni, większe prace remontowe muszą odbywać się w porze letniej. Ma to ścisły związek z dodatnią temperaturą panującą na zewnątrz w lipcu i sierpniu. W związku z dużym zakresem modernizacji tegoroczna przerwa techniczna w Palmiarni Miejskiej potrwa od 27 czerwca do 26 sierpnia. Przez ten czas obiekt będzie wyłączony z użytkowania – mówi Iwona Janik z Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach. (mf)