Dziś święto pielęgniarek i położnych. Dziękujemy za serce!

Added: 12.05.2022 / Section:
pielęgniarki ze Szpitala Miejskiego nr 4 fot. Szpital Miejski nr 4

Mimo nieustannego postępu w medycynie, żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji i troski, jakie daje człowiek wspierający chorego i cierpiącego. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych (12 maja) to najlepszy moment, aby zwrócić uwagę na zaangażowanie personelu pielęgniarskiego i wybór tego wyjątkowego zawodu.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach powstał wyjątkowy projekt ilustrujący pracę pielęgniarek na przestrzeni lat i mówiący o tym, co mimo upływu czasu nieustannie je łączy, nadając tej pracy wielki sens.

Drzwi szpitala otworzyły się przede mną w 1980 roku. Sytuacja personelu pielęgniarskiego była zupełnie inna: nie było np. jednorazowego sprzętu. Praca była naprawdę ciężka – wspomina Krystyna Buczek, jedna z bohaterek projektu, która dziś pracuje na oddziale chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Rozpoczęłam swoją pielęgniarską drogę ponad rok temu, ale nigdy nie zapomnę jednego z moich pierwszych pacjentów: pana, który miał 97 lat i trzeba było otoczyć go opieką oraz nakarmić. Dziękował za mi za pomoc. To było bardzo wzruszające – opowiada Anna Jarzębak, pielęgniarka na oddziale kardiologii gliwickiej lecznicy.

Dzieli je ponad czterdzieści lat zawodowego doświadczenia. Łączy empatia, pielęgniarska pasja i serce, które oddały pacjentom potrzebującym pomocy. Za ten trud, profesjonalizm i odpowiedzialną pracę bardzo Wam dziękujemy!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking